nasze media MGN 07/2024
dodane 29.07.2008 09:35

Zamówienie na dziewczynę

Mam 14 lat. Chcialbym mieć dziewczyne. Czy w tym wieku to coś złego?.Rodzice mówią, żeby lepiej zająć się książkami. Czy naprawde lepiej się zająć książkami? Gimnazjalista

Po prostu nagle w życiu nastolatka pojawia sie nieokreślona tęsknota. Czegoś, kogoś chce, wciąz nerwowy, niezadowolony, przewrażliwiony. W tym samym czasie zaczynają go interesować dziewczyny, ich odmienność. I gdyby mu ktoś odradzał, to i tak go nie przekona.
Można połączyć zauroczenie dziewczyną i naukę, hobby, książki. A jeśli jakieś uczucie odsuwa nas od nauki, to znaczy, że coś jest nie tak. Że to nie jest dobre uczucie, jakieś fałszowane.

Rodzice znają dobrze życie i wiedzą, ze gdy zaczną sie zauroczenia, spotkania z dziewczyną, to zaczną sie nowe problemy. A rodzice chcą Cię uchronić przed problemami...
Zauroczenia to też cierpienia. Bo nim się trafi na swoją właściwą dziewczynę, to zdarza sie brak wzajemności. A najwazniejsze, to dziewczyny nie ma się dlatego, że się chce, tylko dlatego, że to się samo dzieje...
Rozumiem Twoje pragnienie, ono jest naturalne, ale rację mają też rodzice,którzy podejrzewają ,ze nowe problemy moga Cię pochłonąć, no i czasami nastolatek traci rozzsądek, zapomina o nauce.
Z doświadczenia powiem, że najlepiej, gdy 14-latek dużo rozmawia z koleżankami, organizuje wspólne spędzanie cssu, mecze, jazdy na rowerach, ale nie bardzo dobrze, gdy tworzą sie już pary. Lepiej jakieś flirty, żarty, ciche westchnienia, czasami rozmowy we dwoje, ale bez wyznań.
Bo czasami piszą do mnie i chłopcy, że zaprosili dziewczynę na spacer, ale nie wiedzą, co robić, co mówić. To znak, że spacer jest za wcześnie. Ja pamiętam, jak świetnie bawiliśmy sie w waszym wieku- jeździliśmy nad wodę, szliśmy do kina, graliśmy w piłkę, godzinami wracaliśmy z kościoła.
Ale zawsze grupką- jest weselej, bardziej naturalnie, to jakbywstęp do przyszłych kontaktów.
Bo w młodym wieku wciąż inna dziewczyna robi wrażenie. Dlatego najpierw trzeba się poznawać. Poważne chodzenie to dopiero w liceum, a teraz takie poznawanie, żarty, spotkania grupkami, przede wszystkim dużo śmiechu.
Ale,jak pisałam, tego się nie planuje, tgo się nie załatwia. Nagle jakaś dziewczyna wydaje się najładniejsza, najmilsza, chce się wciąż z nią spotykać, rozmawiać, tęskni się za nią. Gdy coś takiego spotyka chłopaka, to stara się z nią rozmawiać, jakoś pokazać, że jest dla niego ważna, tak
z nią rozmawia, by ona zrozumiała, że mu zależy na niej. Mówi się takiej dziewczynie komplementy. Ale często dziewczyna nic nie czuje, odrzuca chłopaka, a wtedy to nie jest miłe.
Dlatego nic nie planuj, ciesz się życiem, a gdy na widok jakiejś koleżanki serce zacznie mocno bić, to staraj się ją dobrze poznać, dużo z nią rozmawiać, ogranizować grupę, w ktorej oboje będziecie się sobie przyglądać.

Nie da się zaplanowac, w jakim wieku powinno się mieć dziewczynę. W różnych szkołach bywa róznie. Z listów, które dostaję wynika, że najczęściej około 16 roku życia zaczyna się prawdziwe chodzenie i pierwsze problemy. Młodsze nastolatki raczej się bawią w chodzenie, czasami nieumiejętnie naśladują starszych.
Wniosek- jesteś jeszcze młody. Ale może się zdarzyć, że już jakaś dziewczyna zajmie Twe serce. Wtedy już nie zaznasz spokoju, uczucia nie da się łatwo wyrzucić. Natomiast jestem bardzo przeciwna udawaniu chodzenia, gdy nastolatki udają uczucia, wciąż chodzą z kimś innym, nic dobrego z tego wynika, jakieś kłamstwa, że kochają. A tego słowa nie powinno się wypowiadać byle jak.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..