nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022
dodane 15.04.2008 15:14

Dwie do jednego

Zakochałam się w chłopaku, ale okazało się, że przyjaciółka też! Teraz nawet nie mogę mu napisać na gadu, że go kocham, bo ona by się śmiertelnie obraziła. Co robić w tej sytuacji?! Zakochana

Obojętne, ile masz lat, to nigdy nie pisze się na gadu o tym, że się kocha.
Miłość to niesamowite uczucie. Nawet sam św. Paweł napisał cały hymn o miłości, gdzie podał definicję tego uczucia. Św. Jan napisał nawet, ze Bóg jest Miłością. Dlatego człowiek tak bardzo szuka przez całe życie miłości, bo tęskni za Panem Bogiem.
Ceń sobie przyjaźń. Ja bym była szczera i powiedziała przyjaciółce, że też ten chłopak robi na mnie wrażenie. Nastolatki często kochają się wspólnie w tej samej osobie. I niekoniecznie kłócą sie o to. Rozmawiają na jego temat, razem wzdychają, razem za nim dyskretnie chodzą, aż pewnego dnia uczucie mija. Potem kochają się w kolejnych chłopakach, aktorach, aż wreszcie każda zakochuje się osobno.
Śmiejcie się z tego, że jesteście takimi przyjaciółkami, że nawet ten sam chłopak Wam się podoba. Macie taki sam gust. A ponieważ bardzo cenicie sobie przyjaźń, to będziecie w nim obie zakochane bez wzajemności.

Na podstawie Twojego listu obawiam się, że nie zdobędziecie sie na to. Ale to najlepsze wyjście, jeśli
chodzicie do podstawówki. Jeśli jesteście starsze, to szczerze pogadajcie, czy rezygnujecie z uczucia, czy też każda będzie się starała, by zwrócił na nią uwagę. A wtedy trzeba go przyciągnąć uśmiechem, spojrzeniem, żartami, miłym wyglądem, zachowaniem.
Przyjaźń powinna być trwała. Natmiast zauroczenia u nastolatek bywają bardzo krótkie.

Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione