nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 08.04.2008 15:28

Bez perspektyw

Spotykam się miłym chłopakiem, zależy mi na nim, jest miło, ale on jasno powiedział, że nie wchodzi w nic poważnego i zobowiązującego. Jeśli mam poważne plany, to woli się rozstać. Martwi mnie taka sytuacja. Zmartwiona

Powinnaś się zastanowić, co jest dla Ciebie ważne. Czy chcesz być tylko z nim, ale bez przyszłości i tylko dla przyjemności, czy też powoli chcesz budować jakąś przyszłość.
Wśród starszej młodzieży jest to coraz większy problem.
Chłopcy chcą bliskości, czułości, wszystkich elementów bycia z dziewczyną, ale nie chcą żadnych konsekwencji, nie chcą zobowiązań. A dziewczyny godzą sie na to, byle nie być same.

Czasami chłopakowi tylk owydaje się, że on nie chce tworzyć pary, nie chce poważnego podejścia do życia. Gdy dziewczyna odsuwa się od niego, gdy ją traci, to nagle zaczyna się starać i rozumie, że nie mozna mieć w życiu wszystkioego i nic w zamian nie dawać. Ale nie ma gwarancji, że jeśli z nim pogadasz i powiesz, że na to nie idziesz, to on zmieni zdanie. To może być koniec.

Teraz wielu chce wiecznej młodości i samych przyjemności. Tymczasem chodzenie bez perspektyw do niczego nie prowadzi. Miłość to wspólna droga w jednym kierunku. A wielu młodych chce trwać w
miejscu, korzystać z życia, mieć mnóstwo przyjemności.

Wniosek-
pomyśl, czy chcesz być z nim na takich warunkach. Jeśli nie, powiedz mu to szczerze. Licz się wtedy z rozstaniem. Ale z drugiej strony widzę, jak mało dziewczyny się szanują, jak mało wymagań stawiają chłopakom. No tooni korzystają, uważają, że tak jest ok.
Jeśli narazie niczego nie będziesz żadać, pozwolisz, by Wasze uczucie się rozwijało, to za jakiś czas i tak trzeba bęfdzie pogadać. Bo uczucie wymaga szszerości. On przyznał się do swoich wartości i planów. Jeśli nie prostestujesz, to potem nie możesz mieć żalu.
Pomalutku zadecyduj. 17 lat to jeszcze młody wiek, możesz cieszyć się Waszymi spotkaniami, ale nie angażuj się za mocno, nie żyj tylko dla niego, przyglądaj się też innym chłopakom, nie czuj się jego dziewczyną. A jeśli on będzie miał coś przeciwko, to powiedz, że przecież nie tworzycie pary.
To są bardzo poważne sprawy i decyzję musisz podjąć sama. Albo ją jeszcze na jakiś czas odłożyć.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione