nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 24.01.2008 13:27

Prawdziwa miłość

Jak- według Pani- można rozróżnić zauroczenie od prawdziwej miłości? Ciekawa

Jeśli masz wrażenie, że z tym chłopakiem chciałabyś przejść przez życie, chciałabyś z nim założyć rodzinę, być w dobrych i złych chwilach, z nim mieć dzieci i z nim się zestarzeć- to jest miłość.
Św. Paweł w 1 liście do Koryntaian dał definicję miłości- ze jest cierpliwa, dobra, że nie zazdrości, nie pragnie wiele dla siebie.
Jeśli nieustannie tęskni się za tym chłopakiem, a po rozstaniu chce się zaraz być na gadu- to jest miłość. Jeśli nie możesz sie z nim nagadać, zawsze macie o czym rozmawiać, jeśli jego dobro jest dla Ciebie najważniejsze- to jest miłość.

Zauroczenie jest szukaniem głównie przyjemności. Albo jest to mocne lubienie kogoś. Po prostu miło się z kimś spędza czas, ale tak do końca nie jest się pewnym, że chciałoby sie z nim być na zawsze.
Co prawda miłość nastolatków też może się skończyć. Ale gdy oni są zakochani, to są przekonani, że zawszze będą razem.
Tymczasem dostaję tyle listów od nastolatek, które chodzą z jednym, na drugiego spoglądają, o trzecim marzą i już same nie wiedzą, czego i kogo chcą. One nie są zakochane. Po prostu podobają im się ci chłopcy, miło sie z nimi flirtuje, gada, śmieje...Nieudane podróbki biorą za oryginał miłości...Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..