nasze media MGN 07/2024
dodane 15.01.2008 13:50

W czym problem?

Co mam robić, żeby zwróciła na mnie uwagę koleżanka z klasy, która bardzo mi się podoba? Jestem wesołym i sympatycznym chłopakiem, więc nie wiem, w czym problem. 12-latek

Problem od wieków jest ten sam- by dwie osoby chciały tego samego. Rozumiem, że jesteś sympatyczny, wesoły, ale nie wiemy, czy ona to tak mocno docenia, że ma ochotę na szczególne kontaty.
Mogą być różne przyczyny:
1. Są dziewczyny, ktore w wieku 12 lat jeszcze unikają chłopaków.
2. Może jej podoba się inny chłopak
3. Może jesteś jej obojętny.

A może trzeba sie zacząć starać? Pożyczaj od niej zeszyty, żartuj z nią, bądź wobec niej kulturalny, przepuszczaj w drzwiach, mów komplementy, że ładnie wygląda. Ważne, by nie przesadzać, nie udawać dorosłego, by to było naturalne, młodzieńcze, delikatne.
Pracuję w szkole i nieraz widzę, jak w ładny sposób chłopcy potrafią pokazać zainteresowanie i sympatię. Często dziewczyny ich odrzucają, bo się wstydzą, boją kpin rówieśników.
Nie wiem, jakie zwyczaje panują w Waszej szkole, klasie, nie wiem, jaką ona jest dziewczyną. Ale większość lubi chłopaków energicznych, kulturalnych, wesołych. Pamiętaj, że mimo miłego usposobienia ona może nie mieć ochoty na rozmowy i spotkania. Umięjętność przyjęcia porażki to też oznaka dojrzałości. Nie bądź nachalny i męczący w okazywaniu uczuć.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..