nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 11.12.2007 14:17

Pokazać uczucie

W V klasie poprosiłem dziewczynę o chodzenie, ale mi odmówiła. Uczucie teraz wybuchło z nową siłą! Zakochałem sie w niej, ale nie chcę odrzucenia. Wiem, że nic na siłę, mogę czekać. Jak najlepiej się zachować? Uczymy się w tej samej klasie. Zakochany 13-latek

Jeśli ją naprawdę kochasz, to cierpliwie poczekasz. A jeśli to tylko przelotne zauroczenie, to wkrótce przejdzie. Radzę Ci, byś nie prosił jej o chodzenie, ale być się starał być jej dobrym kolegą. Dużo z nią rozmawiaj, żartuj, mów komplementy. Przepuszczaj ją w drzwiach, ale nie musisz od razu pokazywać uczucia. Niech minie trochę czasu, byś się przekonał, czy to coś trwałego.
Znam kilka przypadków wśród bardzo już dojrzałych, starszych ludzi, którzy zakochali się w sobie jako nastolatki i po latach zostali małżeństwem. Ale oni na początku po prostu się przyjaźnili, spędzali czas w dużej grupie przyjaciół. Grali w piłkę, jeździli na rowerach, chodzili na SKS.
Staraj się być dobrym kolegą i obserwuj jej reakcje. Jeśli będzie zła, to nie narzucaj się. Cierpliwie czekaj, może kiedyś też Cię polubi, pokocha. W tym wieku często się zmienia obiekt uczuć.
Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione