nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 29.11.2007 15:05

Zakochanie w nieznajomym

Czy można zakochać się w kimś, kogo się nigdy nie widziało (a ma się niedługo zobaczyć)? I jeżeli on ciągle się śni i z opowiadań wiem, jak wygląda i jaki jest ? Oczarowana

Można się w takiej osobie zakochać. Ale to jest tylko zakochanie, a nie miłość. Ktoś Ci o nim opowiadał, Ty go sobie wyobraziłaś i teraz marzysz, śnisz, masz wrażenie, że kochasz. Zakochałaś się w jego wyobrażeniu!
Już w mitach greckich jest opowieść o Pigmalionie, który wyrzeźbił idealnie piekną kobietę i się w niej zakochał.
Dzisiaj odpowiadałam chłopakowi, który myślał, że zakochał się w dziewczynie, z którą wysyłali sobie SMS-y. Gdy się spotkali, zaraz mu przeszło. Zrozumiał, że zakochał się kimś, kogo sobie wymarzył.

Ale znam z życia i taki przypadek sprzed chyba 70 lat, że chłopak u kolegi zabaczył zdjęcie jego koleżanki. Poprosił o jej adres, zaczęli do siebie pisać, potem się poznali, zakochali, pobrali i kilka lat żyli bardzo szczęśliwie. Niestety, ten pan zginął na wojnie, a pani jest teraz staruszką- wdową. Nie chciała drugi raz wyjść za mąż, wciąż swojego dobrego męża wspominała...

Piszę Ci o tym, by podkreślić, że życie pisze bardzo dziwne scenariusze. Ważne, by być szczerym i uczciwym, nie tracić poczucia humoru. Narazie zakochałaś się w jego wyobrażeniu, a wnet się przekonasz, czy w życiu też jest tak pięknie.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..