nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 09.10.2007 13:37

Potrzeba zapomnienia

Jak zapomnieć o dawnym chłopaku, który tyle obiecywał, a niczego nie spełnił? Teraz też pisze, że gdyby nie miał dziewczyny, to... Z nowym chłopakiem nie potrafię rozmawiać, nie wiem, jak zaufać, chociaż go kocham. Nastolatka

O tym, co się zdarzyło, nie da się zapomnieć. Można komuś przebaczyć, ale nie da się wymazać z pamięci. Dlatego nie powinno się nigdy tracić rozsądku, dlatego wciąż trzeba pamietać o konsekwencjach swoich decyzji i czynów.
Za bardzo nie wolno ufać innym, bo jesteście jeszcze za młodzi, bo coś obiecywac i by w to wierzyć. Już się przekonałaś, że można coś obiecywać i nic z tego nie wynika.
Słowa dawnego chłopaka są niepoważne. Teraz często bywa tak, że każdy egoistycznie myśli o sobie. Dlatego on ma dziewczynę, ale już na wszelki wypadek kręci Ci w głowie. Widocznie miło wspomina Wasz wspólny czas i gdyby coś mu teraz nie wyszło, to myśli o powrocie. Dla mnie jest to jakby zabawa w dojrzałość, taka niepoważna asekuracja
Chcę podkreślić, że oboje zachowujecie się podobnie- Ty i Twój dawny chłopak. Więc nie krzywdzicie siebie. Jeśli na nowym chłopaku bardzo Ci zależy, to nie myśl już o tym poprzednim. Za szybko przechodzisz od jednego uczucia do nastepnego. Pojawia się wtedy wielka wątpliwość, czy to było szczere.
Zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, dobry humor i używać rozumu. Nikogo nie krzywdzić, nie chodzić z kimś na siłę.

Jakoś mi w tym wszystkim brakuje uczucia, raczej tylko chęć zaznania przyjemności. Dlatego może wciąż się pojawiać uczucie niedosytu, niezadowolenia, chęć zapomnienia o tym, co było. Tak jakbyś się tego wstydziła.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..