nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 04.10.2007 13:22

Blokada na jeden temat

Zacząłem naukę w liceum i poznałem śliczną, mądrą dziewczynę. Wesołą i skromną. Potrafimy przegadać na gg nawet kilka godzin. Ale mam blokadę na temat moich uczuć, tego tematu nie potrafię poruszyć, a staje się on ważny. Licealista

Jeśli nie potrafisz z nią rozmawiać o uczuciach, to nie rozmawiaj. Czasami nasz organizm jest mądrzejszy od nas samych. To on każe Ci omijać ten temat. Jeszcze za wcześnie na takie tematy. Gdy nadejdzie odpowiedni czas, sam będziesz wiedział, co mówić. Wszystko wskazuje na to, że oto po raz pierwszy w życiu dzieje się z Tobą coś nowego.
Pytasz, dlaczego zachowujesz się teraz inaczej i nie potrafisz nic więcej wydusić? No właśnie dlatego, że ona jest taka inna niż zwyczajne koleżanki!

Moim zdaniem nie staraj się niczego robić na siłę. W sprawach uczuć pośpiech jest złym doradcą. Im wolniej wszystko się toczy, im więcej potrafimy cieszyć się każdą chwilką, każdą rozmową- tym lepiej.

W. Szymborska napisała, że "nic wa razy sie nie zdarza i nie zdarzy...". Warto o tym pamiętać, bo Twój obecny stan uczuć już się nie powtórzy.
Twój list wskazuje, że pięknie się dogadujecie. Teraz warto zdać się na swoje odczucia, na swoje serce. Każdy człowiek jest jedyny i niepowtarzalny. Stwórzcie sobie swoje rytuały, swój sposób rozmawiania, spędzania czasu, dorastajcie razem, dogadujcie się, śmiejcie się z całego serca. A nadejdzie taki
dzień, że nagle poczujesz, że chcesz coś ważnego jej powiedzieć. Ale to nie musi się stać lada moment. To młodsze nastolatki od razu wyznają uczucia, z których się po miesiącu wycofują. Jeśli powoli przejdziecie od przyjaźni do zakochania to cudownie. Jeśli czujesz się przy niej lepszy, jeśli ta przyjaźń dodaje Ci skrzydeł, to znaczy, że wszystko jest wspaniale i na dobrej drodze.
Czasami nastolatki w zachwycie, że spotkali swoją wymarzoną osobę, nabierają niesamowitego tempa wzajemnego poznawania się. Gubią wtedy wiele cudownych chwil, które się już więcej nie powtórzą. Dlatego jeśli to jest możliwe, to Ty niczego nie przyspieszaj, wspólnie cieszcie się każdą rozmową.
To, że nigdy czegoś takiego nie przeżyłeś, że nigdy się tak nie czułeś, że nie potrafisz mówić o uczuciach dowodzi, że chyba jesteś zauroczony i to jest powód do radości.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..