nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022
dodane 14.09.2007 21:54

Koszmarni chłopcy

Kolega z klasy napisał, że bardzo mu się podobam. Nie wiem, jak zareagować, gdyż nasi chłopcy są koszmarni! Popisują się, makabrycznie przeszkadzają na lekcjach. Jestem energiczna, lubię sport, ale nasi chłopcy denerwują mnie. 13-latka

Myślę, że taka energiczna, ładna i mądra dziewczyna może pomóc chłopakom dorosnąć. Ja rozumiem, że Twoim zdaniem koledzy są okropni. Ale im samym jest ciężko, oni przechodzą w taki sposób okres dojrzewania i popisują się, udają, a w zasadzie są pełni kompleksów.
W klasach bardzo dużo dobrego mogą zrobić dziewczyny!
Moim zdaniem powinnaś jasno, głośno powiedzieć, że niecierpliwie czekacie, aż koledzy dorosną, aż zaczną być kulturalni, na poziomie, przestaną się popisywać. Możecie dawać takie opisy na gadu, że macie dość głupawego zachowania na lekcjach, że chłopak, który źle zachowuje się na religii, nie ma u Ciebie szans.
Zorganizuj kilka energicznych koleżanek i kommbinujcie, jak uspokoić kolegów. Mów w klasie, że mowy nie ma, byś polubiła chłopaka, ktory tak się zachowuje. I koniec. Bądź w tym konsekwentna. Dziewczyny powinny chłopakom wprost mówić, że cenią mądrych, inteligentnych, kulturalnych.
Tymczasem ja często widze, że porządni chłopcy są lekceważeni, a dziewczyny podziwiają tych chamskich. Często piszą do mnie chłopcy ze skargą, że dziewczyny wolą prymitywnych i chamskich.

Możesz się po cichu cieszyć, że zrobiłaś na koledze wrażenie. To jest miłe, możesz się cieszyć, że mu się podobasz. Ale to nie znaczy, że masz odpowiedzieć pozytywnie. Niech on się zacznie o Ciebie starać. Niech wie, że dziewczyny mają wymagania. Nauczcie się przyjaźnić z kolegami, dyskutować, polecam Wam powieści dla dziewczyn, szczególnie Musierowicz.
No to do dzieła, możesz w dobrym kierunku wykorzystać swoją urodę. Jak bibiljna królowa Estera, która wykorzystała urodę, oczarowała króla i dzięki temu uratowała cały naród.
Powodzenia, bądźcie twarde, ale jednocześnie mądre, z poczuciem humoru i konsekwentne.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione