nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 21.08.2007 13:50

Warto, nie warto?

Spodobał mi się kolega z klasy, który chyba na mnie zerka, ale nie rozmawiamy specjalnie. Czy warto się zaprzyjaźnić, skoro po gimnazjum już nie będzie kontaktu? Serce do niego ciągnie, rozum mówi, że to nie ma sensu. Zagubiona 14-latka

Zawsze warto się zaprzyjaźnić, bo inni ludzie nas ubogacają. Nie musicie zakończyć znajomości po opuszczeniu gimnazjum. Są komórki, maile, no i dobre chęci. Ale to jest w Waszych rękach- czy będziecie tylko pytać się o zadania, czy zaczniecie w ostatniej klasie gimnazjum jakoś się zżywać. Kto ma warunki, niech zaprasza całą paczkę, np na działkę, można się umawiać na pizzę, na lody, na colę, zorganizować mecze siatkówki, wyjechać na rowerach. Gdy ja miałam 14, 15 lat to podczas wakacji prawie codziennie jeździliśmy gdzieś na rowerach, a przyjaźnie przetrwały kilkadziesiąt lat, chociaż uczyliśmy się w różnych szkołach, studiowaliśmy na różnych uczelniach.
Ja nie mogę za Ciebie podjąć decyzji. Twój rozum podpowiada Ci ogromną ostrożność. Słuchając go, nie narazisz się na cierpienie, ale nie przeżyjesz też wielu radości. Myślę, że powoli powinnyście ośmielać chłopaków do normalnych rozmów. Wtedy będzie weselej, ciekawiej, czasami coś zaiskrzy, ktoś się zauroczy, komuś przejdzie. Dlatego staraj sie do niego odzywać, tak samo do innych. Np można po lekcjach iść gdzieś razem. Musicie tylko pilnować, by takie spotkania nie wiązały się z alkoholem. Stanowisko dziewczyn jest w Waszym wieku bardzo ważne. Wy odmawiajcie piwa, papierosów, ale organizujcie spotkania, imprezy sportowe, turystyczne, imienionwe, urodzinowe, coś na początek roku itd. Każdy powód jest dobry.
Może umów się z koleżankami i pomyślcie, jak rozruszać klasę w dobry sposób. Można sie np u kogoś spotykać na oglądanie ciekawych filmów, można razem iść do kina, można się zrzucić na kasety, paluszki i urządzić wieczór filmowy. To od Was zależy, jak będziecie wspominali gimnazjum. Twój rozum trochę przesadza, gdy odradza przyjaźni dlatego, że szkoła się skończy i pójdziecie w różne strony.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..