nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 16.08.2007 13:25

Dlaczego odszedł?

Byliśmy świetną parą, wszędzie razem i nagle powiedział, że już nie chce, że wystarczy przyjaźń. Nie potrafię powstrzymać łez, wciąż pytam, dlaczego. On nie potrafi wyjaśnić, po prostu, przeszło mu, a mi się wszystko zawaliło! 14-latka

Nie da się odkochać na rozkaz. Gdy jest się porzuconym, odepchniętym, odsuniętym- to musi boleć. Jest fizyczny ból przy upadku, jest psychiczny ból przy takiej sytuacji jak Twoja. Świat uczuć jest bardzo skomplikowany i wciąż niezbadany do końca. Nie wiem, czy on za mało kochał. Ja myślę, że to się bardziej wiąże z wiekiem. Chłopcy jednak później dojrzewają. 14 latek bardzo rzadko ma potrzebę
poważnego chodzenia. A jeśli w tym wieku weźmie na siebie odpowiedzialność za drugą osobę, to może potem, jako dojrzały człowiek, tęsknić za beztroską nastolatka, za swobodą tamtych lat. Oczywiście, są wyjątki.
Myślę, że chłopak się wycofał, bo może instynktownie wyczuł, że nie jest w stanie sprostać zadaniom, które uczciwe chodznie stawia przed nim. Dziewczyny są bardziej dojrzałe psychicznie, Twoje rówieśniczki w innych kręgach kulturowych zakładają rodziny.
Może on nawet sam nie wie, dlaczego podjął taką decyzję. Rok temu był dzieciakiem, który Cię bardzo lubił i chciał sprawdzić, o co w tym chodzeniu chodzi. Teraz jest starszy i wystraszył się może
odpowiedzialności, obowiązków, a zatęsknił za wolnością. On może nawet nie być tego świadomy. Jego uczucie nie było jeszcze głębokie i zachował się uczciwie.

Ciesz się, że przeżyłaś coś pięknego! Zawsze, w każdej sytuacji należy szukać dobra. np:
1. Poznałaś świetnego chłopaka.
Pisze tyle dziewczyn, że spotkały drani, było źle, teraz jakieś dokuczanie
2. Poznałaś, jak to jest być zakochaną
Pisze wiele dziewczyn, które tak bardzo marzą o uczuciu, nie spotkały jeszcze nikogo, kto by zwrócił na nie uwagę
3. Byłaś kochana, jesteś lubiana
Wiele par rozstaje się wśród kłótni i oskarżeń
4. Masz przyjaciela
Pojęcia nie masz, jak wiele dziewczyn marzy o takim przyjacielu, nawet o koledze
5. Jesteś wolna
Teraz przyszłość w Twoich rękach, podejmuj madre decyzje, rozwijaj się naukowo, rozwijaj swoje hobby, wróć do spotkań z koleżankami.
Chyba za wcześnie było na powazne uczucie, a Twój wiek ma też wiele plusów, nie trać tego, co powoli mija i nie wróci. Dziewczęce śmiechy, spoglądanie w stronę chłopaków, jakieś półsłówka, uśmiechy.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..