nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 14.08.2007 14:52

Lęk przed początkiem roku

Kończą się wakacje, a ja tęsknię za jednym chłopakiem, który chyba też mnie lubił. Lecz boję się, czy on nie spotkał innej dziewczyny, czy mu nie przeszło. Modlę się, by nam się udało. Lecz myślę o nas i czasami może źle myślę? [...] Zakochana

1. Nie bój się. Strach nie jest dobrym uczuciem. Wręcz przeciwnie, należy odważnie wierzyć, że wszystko ułoży się dobrze, nawet jeśli "dobrze" nie będzie równoznaczne z Twoimi marzeniami. To mądre, że się modlisz i oddajesz tę sprawę Panu Bogu. Ale skoro tak robisz, to też ufaj. Strach paraliżuje, strach podpowiada głupie zachowania.
2. Nie bój się Waszego spotkania po wakacjach, lecz ciesz się na nie! Nie wiemy, co u niego się wydarzyło. Nawet gdyby się w kimś zauroczył, to na Twój widok powinno mu tamto natychmiast przejść. Wakacyjne uczucia są tak krótkie jak wakacje.
3. Waszej rozmowy nie zaczynaj od przeprosin. Jeśli chcesz go za coś przeprosić, to poczekaj, aż będzie odpowiednia chwila.
4. Uważaj na nasze kobiece skłonności do rozmantyzmu w stylu kiczowatym. Filmy i książki
jeszcze utwierdzają w nas przekonanie o romantycznych spacerach, czułych rozmowach. Niekoniecznie musi być tak dziewczęco. Chłopak ma swoje pasje, można z nim szleć na rowerze, grać w piłkę, oglądać mecz. Nie wolno tej drugiej osoby niewolić i zawładnąć nią całkowicie- to jest częsty błąd
dziewczyn. Bo dziewczyna, gdy kocha, gotowa jest zrezygnować z koleżanek, z zajęć pozaszkolnych, lecz chłopaka to niewoli. Niech on ma dalej swoje treningi, mecze, zajęcia. Każde z Was ma się rozwijać, byście mogli wspólnie dorastać, dzielić się swoimi pasjami.
5. Znam pary, które "dochodziły" do siebie latami. On ją lubił, ona jego, marzyli o sobie, ale nie potrafili się dogadać, wyjaśnić. Wciąż byli jakoś blisko, ale nie było wyznań ani chodzenia. Bariera pękła dopiero przed maturą.
6. Nie bój się początku roku, lecz ciesz się na tę chwilę, wymyślaj , jak się uczeszesz, jakie drobiazgi oprócz mundurku łożysz, może kombinuj z koleżankami, jak zorganizować jakieś większe spotkanie na powitanie nowego roku. Może ktoś może to zorganizować w ogrodzie, może wspólne wyjście na
lody?
7. Polecam piękne dorastanie, połączone z poznawaniem się, spoglądaniem w swoją stronę, z przyjaźnią przechodzącą w głębokie i piękne czyste uczucie. Przeprosiny i poważną rozmowę zostaw na moment, gdy już będziecie coś tworzyć albo na inny odpowiedni moment.
8. Nie mów mu pierwsza, że kochasz. To można pokazać, że jest dla Cieibe taki bardzo ważny- spojrzenie, uśmiech mówią czasami więcej niż słowa. Kultura masowa tak bardzo nadużywa słów, że lepiej najpierw pokazać to sobie. Nie wymuszaj na nim wyznań. Lepiej poczekać na te ważne słowa, bo im później padną, tym większe będą miały znaczenie.
9. Jeśli na początku będzie coś nie po Twojej myśli, to i tak nie należy się załamywać.
Pamiętaj, że Bóg jest Miłością, to uczucie uskrzydla, dzięki niemu pragmniemy samego dobra! Niech Twoje uczucie będzie zawsze Boże i piękne.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..