nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 07.08.2007 10:39

Nie lubię podróbek

Od paru dni pisze do mnie na gg chłopak. Twierdzi, że mnie kocha, i nalega na spotkanie, choć nigdy mnie nie widział. Nie podoba mi sie to, bo on tylko chce mieć dziewczyne, próbował na mnie wymusić wyznanie, a ja nie chcę takiego chłopaka... Rozsądna

"Chciałabym mu delikatnie wyjaśnić, że dla mnie chodzenie nie jest konieczne, że ja czekam na prawdziwą miłość, a nie na nastolatka z gg i że się z nim nie umówię. Denerwuje mnie ta ideologia, że każdy powinien z kimś chodzić. To strasznie głupie. Ja chcę kochać kogoś naprawdę i oczekuję tego samego. I nie wiem, czy znajdę takiego chłopaka, czas mi pokaże moją droge, na siłę nie szukam. Jeśli jest ktoś mi przeznaczony, to go znajdę. Nie chcę ranić tego chłopaka z gg, ale nie chcę z nim chodzić na siłę. Wolę być samotna.
Gimnazjalistka

Uważam, że nie musisz być delikatna. Wystarczy, że rzeczowa i logiczna. Moim zdaniem ten chłopak jest bardzo dziecinny, a Ty dojrzała emcjonalnie. W rozumowaniu, dojrzałości psychicznej górujesz nad nim. Oczwiście, zakładając, że to rzeczywiście nastolatek, a nie jakiś chory psychicznie szukajacy kontatku przez Internet i wykorzystującu dziewczęce marzenia o miłości. I tak nie wolno umawiać się z nieznajomymi!

To oczywiste, że nie możesz kłamać, że kochasz, zresztą, to bzdura. Ale nie będziesz niedelikatna, jeśli spokojnie i rzeczowo przedstawisz swój punkt widzenia dokładnie tak jak w liście. Możliwe, że on tego nie pojmie. Zachowuje się zgodnie z modą. Ale takich osób jak Ty jest całkiem sporo, więc nie martw się o przyszłość. Jestem pewna, że będzie ona o wiele ciekawsza od jego przyszłości.

On uznaje bardzo prymitywne podróbki. Chce szybko "podróbek" uczucia. Ty szukasz oryginału, perły, prawdziwego uczucia. Skarb nie wpada w ręce łatwo, lekko i przyjemnie. Warto poczekać, nie rozmieniać się na drobne.
Niech chłopak zrozumie, że są dziewczyny, które nie lecą na każde kiwnięcie palcem. Niech się nauczy szanować dziewczyny niezależne, mające swoje wartości.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..