nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 12.06.2007 16:41

Odchwaszczanie języka

Bardzo polubiłam pewnego chłopaka, lecz on przeklina i to dosyć mocno. Nie zrezygnuję z niego, więc chciałabym go oduczyć tego słownictwa. Zauroczona

Powinnaś się za to wziąć i to szybko. Jeśli on dla Ciebie nie zrezygnuje ze złego przyzwyczajenia, to powinnaś sie poważnie zastanowić, gdyż przeklinanie oznacza brak szacunku. Jeśli chłopak teraz, na początku znajomości będzie przeklinał, to potem będzie już tylko gorzej, a szacunku nie okaże także w innych sprawach.

Powiedz, że Ty jego przeklinanie odbierasz bardzo źle, że czujesz się za każdym razem obrażana, nieszanowana. Jeśli on zklnie, zapytaj, jakie są teraz jego uczucia i niech wyrazi je innym słowem! Niech powie, że się cieszy, czy smuci, złości, dziwi. Niech szuka słów zastępczych. Pomagaj mu w tym, wzbogacicie swoje słownictwo.
Jeśli chłopak stwierdzi, że wydziwiasz, że nie będzie się odzwyczajać, to powinnaś jednak zrezygnowć z takiego chłopaka.
Bardzo często pod wpływem uczucia chłopcy zmieniają przeróżne złe przyzwyczajenia, nawyki. Wiem, że w społeczeństwie jest przyzwolenie na wulgarne słownictwo, ale Ty powinnaś z tym walczyć. Kropla drąży skały, reaguj więc na każde złe słowo i powinny być efekty.
Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..