nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022
dodane 22.03.2007 15:57

Miłość na odległość

Na zimowisku zakochałam się, a on mieszka w innej miejscowości. Wciąż coś stoi na przeszkodzie, byśmy się spotkali. On pisze, że mnie kocha, ale ja mam jakieś wątpliwości. Nastolatka

Otóż podejrzewam, że on Cię bardzo lubi, że teraz tylko o Tobie myśli , że nawet w jego przekonaniu on Cię kocha. Tylko, że on do końca nie zna znaczenia tego słowa. Jeśliby to miała być prawdziwa miłość, to odległość nie ma znaczenia, tym bardziej, że są takie elektroniczne możliwości. Lecz to jest raczej zauroczenie, szczególnie, że takie gwałtowne. Też typowe dla młodszych nastolatków.
Prawdziwa miłość chce zawsze dobra drugiej osoby i o tej drugiej ponad wszystko myśli. Najlepszą definijcję miłości dał św. Paweł w I liście do Koryntian. Poszukaj i poczytaj- to jest hymn o miłości.
U nastolatków występuje raczej oczarowanie, zachwyt, zauroczenie. Chłopak jest szczery,ale jeśli Ty już teraz masz wątpliwości, jeśli pytasz mnie, to najlepiej świadczy, że było miło, jest miło, ale to przeciez nie jest nic na wieki. Jesteście na to za młodzi, lepiej poznać jeszcze wiele innych osób.
A jeśli jesteście sobie przeznaczeni, to i tak będziecie razem, prawdziwe uczucie przetrwa wszystkie przeszkody.

Może zmień ton Waszych rozmów na bardziej przyjacielsko- koleżeńskie, a nie wyznania.
Pilnuj, by te rozmowy nie były kosztem nauki, spotkań z innymi, jakiś treningów, zajęć pozalekcyjnych. Teraz jesteś odpowiedzialna za swój rozwój!Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione