nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022
dodane 06.03.2007 13:57

Brak doświadczenia

Mam się po raz pierwszy spotkać z kolegą. On się we mnie zakochał. Nie wiem, o czym rozmawiać, a najgorsze, że ja się nigdy nie całowałam, zaś pocałunki będą na 100%. Co mam zrobić, skoro brak mi doświadczenia? Zmartwiona

Nie mogę Ci powiedzieć, o czym macie rozmawiać, gdyż to zależy od Was, od Waszych zainteresowań. Pierwsze spotkania zawsze są trochę sztuczne, młodzi są spięci, trochę sztuczni, gdyż chcą dobrze wypaść. Dlatego trzeba w miarę możliwości być naturalnym, pytać, co on lubi, jakie przedmioty, jakie filmy, jaką muzyke, nawet co lubi jeść. Dobrym tematem są wspomnienia z dzieciństwa, jakieś bajki, pewnie te same pamiętacie. Sport, co on lubi oglądać, na czym się zna. Powinnaś go pytać w sposób naturalny i o sobie też trochę opowiadać. Możecie opisać swoje rodziny.

Niezbyt mądre jest Wasze podejście do pocałunków. Ty przewidujesz, że pocałunek musi być, bo on jest w Tobie zakochany. Przecież się nie znacie, trudno mówić o zakochaniu. Nie trzeba umieć się całować. Pocałunki powinny być naturalne i spontaniczne! Nikt nikogo nie musi uczyć. To się samo dzieje, żadna wprawa nie jest potrzebna. Lecz często nastolatki udają uczucie, są tylko ciekawe, na czym to polega. No i wtedy robi się dziwnie, wszystko jest sztuczne i przede wszystkim nie ma żadnego przeżycia. Dla mnie bzdura!

Wyglądasz mi na dziewczynę, która koniecznie chce chłopaka. Jeśli teraz będziecie się całować, bo on jest zakochany, to co zrobisz, jeśli po kilku spotkaniach on uzna, że musi się posunąć nieco dalej, bo przecież kocha. Nie o to w tym wszystkim chodzi, zabrniecie w ślepą uliczkę, pojawią się kłopoty, a najgorsze jest to, że Ty jesteś już niesamowicie uległa.
Martwię się o Ciebie. Pamiętaj o godności, o tym, że nie trzeba się zgadzać na wszystko, że warto mieć w życiu zasady! Bądź ostrożna. Miarą bycia dziewczyną nie jest to, czy już się całowałaś z chłopakiem! Pocałunek to wyraz zaufania, fascynacji, zachwytu, głębokiego uczucia. Nie strać tego momentu byle jak, byle gdzie, z byle kim. Szanuj się! Jednocześnie powinnaś trochę znać organizm chłopaków, którzy dążą do poznania dziewczyny w sposób fizyczny, są ich bardzo ciekawi, a czułe pocałunki, o których marzą dziewczyny, są dla nich tylko drogą do celu. Jeśli na pierwszym spotkaniu planujesz pcałunki bez uczucia, to co będzie dalej? Przemyśl swoje podejście do wszystkiego, pamiętaj o godności dziewczyny, o tym, by najpierw chłopaka dobrze poznać i nie zaczynać znajomości od końca, od połowy, lecz powoli, od początku, od poznawania się.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione