nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 15.02.2007 12:23

Ostrożność

Od 3 tygodni gadam z chłopakiem na gadu. Chodzimy do różnych szkół, on jest 2 lata starszy. Wysłałam mu zdjęcie i zakochał się, chce się spotkać, ale jakoś się boję, bo go nie widziałam. Co robić? Niepewna

Jedyne właściwe zachowanie, to poinformowanie mamy. Ja bym sama decyzji nie podejmowała, bo lekka obawa, którą czujesz może być najlepszym ostrzeżeniem. To jest jedyna dobra rada.
Ponieważ możesz jej nie posłuchac, więc ostrzegam, że w Internecie buszuje wielu oszustów. Zastanów się, czy z jego listów jasno wynikało, że on jest uczniem, że jest z Twojego miasta. Zastanów się, co o nim wiesz. Czy to nie było naciąganie Ciebie na zwierzenia.
Najlepiej, aby umówić się w centrum, na dworze, gdzie jest dużo ludzi i koniecznie dla bezpieczeństwa wziąć ze sobą dwie rozsądne koleżanki. Ty mu to napisz, że się obawiasz, że musisz się przekonać, że jego listy są szczere.
W jego słowa o zakochaniu tak bardzo nie wierz, bo raczej trudno się internetowo zakochać. Człowieka należy poznać bezpośrednio, znać jego charakter. Natomiast może się ktoś podobać. Między podobaniem a zakochaniem jest wielka różnica.
Przypominam, że Twoje obawy mogą oznaczać niebezpieczeństwo, więc przerzuć ten problem na mamę.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..