nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 23.01.2007 16:47

Kocha, lubi, szanuje...

Chciałam zapytać, czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Czy mam od razu wierzyć, jeżeli chłopak powie, że kocha? Czy można kochać dwie osoby w jednym momencie? Ciekawa

Miłość od pierwszego wejrzenia istnieje. Ale nie polega ona absolutnie na tym, że chlopak mówi, że kocha! To nie są słowa! To jest przeczucie. Czasami czują to oboje, czasami tylko jedna ze stron. Prawie nigdy nie łączy się z wyrażeniem uczuć słowami! Dlatego nie należy wierzyć chłopakowi w pierwsze słowa! Trzeba wszystko zamieniać w żart, poznać go dobrze, zachować rozsądek, umiar, godność i choćby się nawet chciało, to nie należy się zgadzać w wszystko. Zaczynać od rozmów, poznawania się, a nie od wyznań.
Jeśli się czuje, że sie kocha dwie osoby równocześnie, to znaczy, że nie mamy do czynienia z miłością tylko z zauroczeniem, szukaniem bliskości, jesteśmy ciekawi uczuć, które się rozbudzają i atakują zmysły. Prawdziwa miłość skierowana jest do jednej osoby i polega na tym, że bardzo nam zależ na jej szczęściu. Tu nie myśli się o sobie i swoich przyjemnościach. Głównym marzeniem jest szczęście tej drugiej osoby. Chce się z nią przebywać nie tylko tu i teraz, ale zaczyna się myśleć, że chciałoby się razem zestarzeć, mieć rodzinę, wspierać się, rozumieć.
Powodzenia w trudnym okresie dorastania!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..