nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 02.01.2007 14:21

Nie jestem dzieckiem!

Zakochałam się w chłopaku o 3 lata starszym!! O niczym innym nie mogę myśleć! A on mnie traktuje jak dziecko. Rozmawiałam z nim kiedyś i mi to powiedział. Chciałabym się odkochać, ale nie potrafię! [ ...] Pomocy! Dziecinna?

Nie dziw się, że on Cię traktuje jak dziecko. Sam nim jest, ale nie przyzna się do tego. Może nie chce jeszcze dziewczyny, może chce być wolnym jeszcze chłopakiem i wymyślił tę teorię. Z jego słów wynika, że nie jesteś mu obojętna, że jest odpowiedzialny.
Najlepiej nic nie rób, czekaj, co czas pokaże. Ciesz się, że Twoje serce już się budzi do uczuć. Nie pisz takich bzdur, że nikt Cię nie pokocha. Nieprawda. Nie wolno się rzucać w pierwsze lepsze uczucie, tylko starannie szukać, czasami długo czekać!!!
Sama podejmiesz decyzję, co zrobić. Ale podam kilka sposobów, może dzięki nim sama coś wymyślisz.
1. Puszczasz plotkę, że już Ci przeszło. Rozmawiasz z nim naturalnie, jak koleżanka.
2. Starasz sie zorganizować grupę rówieśników, by więcej razem przebywać na przerwach, taki styl nastolatkowy, by razem siedzieć, żartować, a nie biegać jak dzieci po korytarzu. Wymyśl coś na ferie- wspólne wyjścia do kina, na śnieg, na lodowisko, na pływalnie, czy co tam macie! Stwórz grupkę, bo w grupie najlepiej się dorasta.
3. Nie pokazuj mu już, jak Ci zależy. Bądź sobą, bądź naturalna. Ucz się rozmawiać z chłopakami. Nie udawaj starszej, bo na to masz czas całe życie.
4. Nie zamartwiaj się tym, jak on Cię traktuje. Prawie nigdy pierwsze zauroczenie nie jest udane. Bo co by to wtedy się działo?
5. Zostaw sprawę czasowi. Jeśli jesteście sobie przeznaczeni, to jeszcze będziecie razem. Nie przyspieszaj. Uważaj na opowiadanie o wszystkim koleżankom.

« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  JanPaPo
  ostatnia aktywność: 16.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26