nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 19.12.2006 16:05

Zwierzenia na gadu

Koleżanka rozmawia ze mną na gadu, zwierza się. W szkole ledwie powie "cześć". Nie chce ze mną rozmawiać na przerwach. A ja się w niej zakochałem! 10-latek

W tak młodym wieku dziewczyna nie ma ochoty przebywać z Tobą na przerwach. To zresztą dobrze, bo przeciez cała klasa by o Was gadała. Rozmawiajcie na gadu, ale zastanów się, czy ona też Ciebie wysłuchuje, czy potrzebuje tylko przyjaciela do zwierzeń. Młodzież ma bardzo silną potrzebę zwierzeń. Wtedy porządkuje się swoje uczucia. Internet idealnie się do tego nadaje, gdyz jesteśmy w nim ukryci! Staraj się, by Wasze relacje zamieniły się w przyjaźń. Ucz ją, by też Ciebie wysłuchała. Dzięki rozmowom poznajcie inny punkt widzenia, to dobrze. Bądź dla niej miły, nie zapomnij o życzeniach na święta, takich bardzo serdecznych. Czasami mów jej komplementy, że ślicznie w szkole wyglądała.
Ale nie naciskaj, by stała się z Was para, bo możesz przez ten pośpiech wiele zepsuć. Nie znam Was, nie wiem, jakie u Was panują zwyczaje. Jestem przeciwna, by takie młode osoby tworzyły pary. Lecz czasami to jest taki wstep do dorosłości. Jednak pamiętaj, że dorosły będziesz dziesiątki lat, a nastolatkiem jest się bardzo krótko. Więc nie uciekaj od tego pięknego czasu, nie przyspieszaj.
Zrobisz, co zechcesz. Wyczuj, czy ona też Cię lubi, Jeśli traktuje jak przyjaciela, to też dobrze! Ceń to sobie! Do uczucia nigdy nie można nikogo zmusić. Ciesz się tym, co już masz, czyli przyjaciółkę, która nie chce, by klasa wiedziała, co Was łączy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..