nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 22.09.2006 18:17

Powiedzieć "tak"?

Mam 11 lat. Bardzo lubię pewnego chłopaka, chcę, żeby był moim przyjacielem. Dowiedziałam się, że ja też mu się podobam. Koleżanki zaraz się śmiały, mówią, że ja chcę z nim chodzić. Czy mam powiedzieć "tak", jeśli zapyta? Niepewna

Myślę, że możesz powiedzieć mu "tak", ale z zastrzeżeniem, że w tak młodym wieku chodzenie ma być przede wszystkim przyjaźnią, wspólnym dorastaniem, niekończącymi się rozmowami. Czasami 11- latki udają dorosłych, naśladują wzorce z seriali i to jest głupie i trochę śmieszne. Oboje się lubicie i to jest ładne i dobre. O takie uczucie należy dbać i niczego nie popsuć udawaniem i naśladowaniem. To Wasze "chodzenie" nazwijcie przyjaźnią i właśnie przyjaciółmi dla siebie bądźcie. A że do tego podobacie się sobie, dochodzi element zauroczenia to tylko milej. Uważaj, by Wasza sprawa nie stała się klasową sensacją, gdyż rówieśnicy potrafią wiele zepsuć, wyśmiac, zniszczyć przez zazdrość.
Rodzące się uczucia wymagają delikatności, kultury, czasu i nigdy pośpiechu! Dbaj, byś nie musiała żałować jakiś słów lub czynów. Nie obiecujcie sobie za dużo, tylko bądźcie dla siebie dobrzy.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione