nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 28.11.2008 08:39

Widać, że Chcecie nam przekazać jak najwięcej wiedzy

Na Waszej stronie internetowej doczytałam, że ogłaszacie wielki konkurs na chwalenie Małego gościa. pomyślałam, że mogę wziąć udział w tym konkursie, więc przesłałam Wam moje "pochlebcze" teksty. Oto one:


- Z czasopism dla dzieci najbardziej podoba mi się gazeta "Mały gość niedzielny", ponieważ w każdym (czy w prawie każdym) numerze tej przepięknie wykonanej gazetki są informacje o przyrodzie, rozwoju kultury i państw oraz o sporcie.

Widać, że Chcecie nam przekazać jak najwięcej wiedzy religijnej na temat apostołów i ludzi, którzy zostali świętymi.

- W nowym Małym Gościu najbardziej podoba mi się to, że zamieściliście tam aż o 16 stron więcej. Dzięki temu mogę więcej dowiedzieć się o życiu religijnym i codziennym na przykład ludzi z krajów afrykańskich, ludzi murzynów itp. Podoba mi się też, że gazetka jest teraz podzielona na działy i są tak zwane "poważne tematy". Z takim podziałem będzie mi (i każdemu, kto czyta Małego Gościa) łatwiej odszukać informacje zamieszczone w tym czasopiśmie. Wiem, że to może być nie związane z tematem, na który mam pisać (czyli: co (albo kto) Wam się w nowym Małym Gościu najbardziej podoba - i dlaczego?), ale (...) chciałam napisać, że podoba mi się też pomysł z akcją "linia życia".

Cieszę się, że ktoś z Waszej redakcji wpadł na pomysł, żeby zorganizować taką akcję. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest z tym bardzo dużo roboty. A teraz wrócę do tematu.

- Spodobał mi się też temat " Co się dzieje?" o dzieciach z Gruzji w Polsce. Pomysłowe było poruszenie tematy o wicemistrzu Polski w układaniu kostki Rubika. Jest to trudne zajęcie i ten artykuł poruszył pozytywnie chyba wszystkich czytelników gazetki. Lubie technikę, naukę, fizykę itp., dlatego chwalę sobie też rząd informacji na temat samochodów, samolotów i innych urządzeń w tym typie. Uwie3lbiam też naukę o historii, o tych, co na przykład zdobyli najwyższe szczyty świata albo bardzo stare informacje dotyczące ludzi , którzy dokonali tego, co wypisałam powyżej i dlatego zachwycił mnie temat"Zawodowiec w śniegach". Ciekawy jest tez artykuł o niezwykłym rejsie Karoliny Sawki. Ta podróż naprawdę była niezwykła. Super był tekst o dzieciach w Zambii, które chcą się uczyć. Straszny był artykuł "Sprzedałem 20 tysięcy ludzi". Przecież ludzie, to nie przedmioty! Ostatnio na historii mieliśmy temat Niewolnictwo-życie niegodne człowieka. Tam też było napisane, że uważano niewolnika za narzędzie mówiące ludzkim głosem.
To było straszne i nie wyobrażam sobie życia jako niewolnica. Standardowo podobają mi się kawały, krzyżówki i łamigłówki. Lubię też pytania nie najmądrzejsze, zagadki z serii zabić klina i inne, które znajdują się na tej stronie.

- Na trzeci temat, czyli które działy Małego Gościa są najciekawsze - i dlaczego? odpowiedziałam w poprzednim akapicie. Myślę, że umieścicie mój list na stronie internetowej i że każdy, kto zacznie czytać mój list wciągnie się w niego i chociaż jest długi, przeczyta go od początku, do samego końca.


Pozdrawiam
Dominika Matławska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione