nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019
dodane 07.06.2011 14:26

Każdy był wyjątkowy,
wiele bardzo wzruszających i osobistych.
Nad niektórymi łza kręciła się w oku.


Takie były Wasze listy do naszego kochanego Ojca Świętego,
bł. Jana Pawła II
. To niesamowite przeżycie czytać listy do nieba… A przeczytaliśmy wszystkie. Prawie 1200 listów. Niełatwo oceniać opisane, często bardzo osobiste, przeżycia. A spośród setek można było wybrać i nagrodzić zaledwie trzy listy, bo tyle początkowo przewidzieliśmy nagród.

Zdecydowaliśmy więc jeszcze oprócz nagród głównych przyznać wyróżnienia i wyróżnienia specjalne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy napisali list do nieba, do bł. Jana Pawła II.
Głęboko wierzymy, że błogosławiony Jan Paweł II przyjął każdy list i wszystkie zawarte w nich słowa powtórzy Panu Bogu.

7 czerwca w naszej redakcji w Katowicach odbyło się wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym.
To dla nich Magda Anioł i Adam Szewczyk wykonali na żywo dwie piosenki - „Listy” oraz „Lolek”.

- Skoro są ludzie, który piszą takie listy, to z tym światem nie jest tak źle – podsumował uroczyste spotkanie zastępca redaktora naczelnego „dużego” „Gościa Niedzielnego” ks. Tomasz Jaklewicz.


ZDJĘCIA ROMAN KOSZOWSKI

A oto laureaci konkursu „List do nieba”:

I kategoria – do IV klasy włącznie
I nagrodę – netbook – otrzymuje: Marceli Cempla – Kraków
Wyróżnienie specjalne – MP3 – otrzymuje: Gabrysia Grudziąż – Pułtusk
Wyróżnienia – nagrodę książkową – otrzymują: 1. Julia Adamska – Gdańsk; 2. Michał Biegalski – Wrocław; 3. Aleksandra Borowicz – Gdańsk; 4. Gabriela Duda – Kraków; 5. Sara Ghaemi – Gdańsk; 6. Laura Kubera – Rumia; 7. Klaudia Kubies – Leszczyny; 8. Miłosz Kucar – Cieszyn; 9. Izabella Komendera – Targanice k. Andrychowa; 10. Szymon Kożuch – Brzezinka k. Andrychowa; 11. Katarzyna Kwarciak – Wadowice; 12. Marysia Kwiatkowska – Katowice; 13. Agata Maj – Gdańsk; 14. Maria Mierzwińska – Gamów gm. Rudnik; 15. Tomek Nastański – Wola Pypkowska; 16. Magda Nowak – Gdańsk; 17. Tomasz Pietrowski – Gdańsk; 18. Laura Popek – Rybnik-Zamysłów; 19. Ola Roszkowska – Rumia; 20. Karolina Sadlejo – Markowa; 21. Mateusz Salamon – Sosnowiec; 22. OIiwia Strączewska – Pułtusk; 23. Paulina Strzoda – Lubliniec; 24. Tymek Suliński – Rumia; 25. Alicja Trokowicz – Łuków.

II kategoria – od V kl. do lat 14
I nagrodę – netbook – otrzymuje: Aleksandra Krysiak – Zawiść k. Pokoju
Wyróżnienie specjalne – MP3 – otrzymuje: Michalina Pyszkiewicz – Łowicz
Wyróżnienia – nagrodę książkową – otrzymują: 1. Kinga Grabarczyk – Strzelce; 2. Małgorzata Juraś – Łódź; 3. Piotr Lewandowski – Jaglie; 4. Katarzyna Lubańska – Jaworowa k. Raszyna; 5. Marcin Chrzanowski – Łąka Prudnicka; 7. Katarzyna Więcek – Łukowica; 8. Rafał Ramut – Wrocław; 9. Rafał Woszek – Polska Nowa Wieś; 10. Malwina Piecuch – Sanok; 11. Zuzanna Jaskółka – Wiśniowa; 12. Weronika Sochacka – Frydek; 13. Anna Głombek – Zabrze; 14. Aleksandra Chrupek – Ładna k. Skrzyszowa; 15. Magda Śmiałkowska – Łódź; 16. Magdalena Stężawska – Nysa; 17. Marta Turska – Lublin; 18. Justyna Zasiadła – Kalisz; 19. Bartosz Wajda – Tarnów; 20. Kamil Korowacki – Pszczyna-Łąka.

III kategoria – od lat 15 wzwyż
I nagrodę – netbook – otrzymuje: Natalia Biwo – Sośnicowice.
Wyróżnienie specjalne – MP3 – otrzymuje: Marta Hajduk – Wejherowo.
Wyróżnienia – nagrodę książkową – otrzymują: 1. Izabela Bernat – Lubań; 2. Agnieszka Górecka – Sułków k. Góry; 3. Barbara Jarzębska – Pieniężnica k. Rzeczenicy; 4. Anna Karaczyn – Głubczyce; 5. Gabriela Kasprzyk – Urzejowice k. Przeworska; 6. Karolina Miszczyszyn – Rzeszów; 7. Aneta Olkiewicz – Płock; 8. Natalia Ostroga - Bielsko-Biała; 9. Justyna Polak – Andrychów; 10. Anna Sobiecka – Prusocin k. Strzegowa.

Zobacz więcej zdjęć:.


« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

  • 1
    JanekP
    ostatnia aktywność: 18.12.2018
    łączna liczba komentarzy: 1
  • 3
    AnnaŻ
    ostatnia aktywność: 03.05.2018
    łączna liczba komentarzy: 2
  • 4
    Mosiosława
    ostatnia aktywność: 26.10.2017
    łączna liczba komentarzy: 10
  • 5
    katolikwojownik