nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022
dodane 20.12.2010 13:06

Warszawa-Ochota - parafia Św. Jakuba


Marana tha!

Pozdrawiamy serdecznie i ciepło z Parafii św. Jakuba na Ochocie w Warszawie:)

Zbliżamy się do końca Adwentu i chcemy zapewnić, że my też czytamy Pismo Święte. Każdego ranka zbieramy się o 6.45 na Mszy Św. Roratniej, aby wspólnie rozpocząć ten dzień. Zmierzamy do kościoła z zapalonymi lampionami, aby „obudzić” tych, którzy jeszcze nie zauważyli, że już trwa Adwent:)
Ustawiamy się w procesji, aby ze śpiewem na ustach zmierzać do ołtarza. Jesteśmy radością dla wielu dorosłych kiedy słyszą nasze poranne szuranie:) to znak, że jesteśmy już blisko i za chwilę będzie nas nie tylko słychać, ale i widać. Radośnie w czasie Mszy Św. na hymnie „Chwała na wysokości Bogu” podnosimy nasze lampiony, aby nie tylko ustami, ale i rękami Chwalić Pana. Pod koniec Eucharystii przekazujemy światło dalej, aby wyruszyć z nim do naszych szkół.
Jednak zanim tam wyruszymy czeka nas jeszcze śniadanie. Śniadanie jest nieodzownym elementem naszych Rorat. To dobry czas, aby ze sobą pobyć i porozmawiać. Oprócz tego, że czytamy w domu Pismo Święte, mamy również „Quiz roratni.” Na początku tygodnia otrzymujemy karteczkę z pytaniami i w sobotę losujemy 5 szczęśliwych osób, którym udało się odpowiedzieć. Oczywiście pytania dotyczą Pisma Świętego.


PRZESYŁAMY SERDECZNIE ŻYCZENIA NA ZBLIŻAJĄCE SIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA.

DZIECI, RODZICE I CAŁA WSPÓLNOTA JAKUBOWEJ PARAFII.

Ps. Dołączamy nasze zdjęcia;)
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione