nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 22.10.2010 09:40

Orły/Zadąbrowie w archidiecezji przemyskiej - parafia NMP Matki Kościoła


Około 80 dzieci z parafii Orły/Zadąbrowie wzięło udział w akcji „Noś i proś”.

Dzieci każdego dnia prosiły o potrzebne łaski Matkę Bożą – Królową Różańca Świętego. Nie tylko nosiły różańce zawsze przy sobie, ale także aktywnie brały udział w nabożeństwach październikowych. Dzieci same prowadziły Różaniec w kościołach parafialnych, zarówno w Orłach, jak i w Zadąbrowiu. Nie bały się podchodzić do ołtarza, by do mikrofonu powiedzieć „Zdrowaś Maryjo…”.

Dzięki Waszej akcji udało się stworzyć dodatkowo dwie Róże Żywego Różańca: jedną w Orłach, a drugą w Zadąbrowiu. Obie te Róże tworzą dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum.

Na moje pytanie: „Dlaczego przychodzicie do kościoła?”, wszystkie odpowiadały: "bo kochamy Pana Jezusa”, co było dowodem, że naklejki które zbierały były tylko dodatkiem, a nie celem.

Natomiast na pytanie: „Kto jest największym Przyjacielem dzieci?” – wszystkie dzieci odpowiedziały „Pan Jezus”, a jeden chłopiec z tłumu krzyknął „Ksiądz???!” J

Pozdrawiamy całą Redakcję "Małego Gościa" i dziękujemy za piękne i pobożne pomysły, przesyłając w dowód wdzięczności dwie fotki z naszych kościołów.

Dzieci i młodzież z parafii Orły/Zadąbrowie (Archidiecezja Przemyska)

z ks. wikariuszem Sewerynem Wagnerem.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..