nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 11.10.2010 09:34

Chęciny w diecezji kieleckiej - Parafia św. Bartłomieja ApostołaDzieci z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach w diecezji kieleckiej, które chętnie przychodzą do kościoła na Nabożeństwa Różańcowe włączyły się do akcji "Małego Gościa" samochód za grosze dla Domu Nadziei w Lusace.

Codziennie około setka dzieci przynosi swoje grosze. W ten sposób przez pierwszy tydzień udało nam się zgromadzić 96 zł 46 gr.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i cieszymy się, że tak licznie uczęszczają na nabożeństwo.

Ks. Mirosław Kaczmarczyk - Proboszcz
Ks. Adam Paciuch - wikariusz
Ks. Marcin Mastela - wikariusz

List drugi

Dzieci z naszej parafii modliły się dzisiaj, tj. 14 października, za swoich Nauczycieli z okazji ich święta. Przyniosły też oczywiście ze sobą grosze na samochód dla Domu Nadziei w Lusace.
Ks. Adam Paciuch

List trzeci

W kolejnym tygodniu modlitwy różańcowej nasze kochane dzieci składały do skarbonki grosze na samochód dla Domu Nadziei w Lusace i dzięki temu dokładamy na ten cel 81 zł 28 gr.

Dziękujemy dzieciom za to, że tak chętnie przynoszą swoją ofiarę i dziękujemy rodzicom za to, że przywożą, przyprowadzają a nawet przynoszą na rękach najmniejsze pociechy do kościoła na Różaniec.
Do wspólnej modlitwy i tej akcji "Małego Gościa" włączają się także nasze panie katechetki:
pani Edyta Woś-Woźniak, pani Elżbieta Grzywa i pani Irena Łapot.

Czwarty list

Minął następny tydzień października, w którym dzieci modliły się, odmawiając Różaniec i przynosiły grosze. Tak jak w modlitwie dzieci nie ustają tak też nie zawodzą w ofiarności. Zatem dorzucamy do dotychczas zebranych ofiar 87 zł 77 gr.

Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych w kościele, który zbiega się z obchodami Tygodnia Misyjnego, dlatego będziemy modlić się w intencji misji i nadal zbierać grosze na samochód dla Domu Nadziei w Lusace.
Ks. Adam

Piąty list

"Skończone nasze rozważania, wzniesione hołdy i błagania".
I już minął miesiąc październik, w którym modliliśmy się piękną modlitwą różańcową każdego dnia w naszych kościołach.
Mam nadzieję, że dzieci nadal będą tak chętnie modlić się w swoich domach wraz z całą rodziną.
Dzięki propozycji redakcji "Małego Gościa" dzieci poznały Cudowny Medalik i mają też piękną pamiątkę po uczestnictwie w nabożeństwie.
W ostatnim tygodniu zebraliśmy na samochód dla Domu Nadziei w Lusace 85 zł 13 gr.
Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom za ich szczodre serca, ponieważ przez cały miesiąc zebraliśmy na powyższy cel 350 zł 64 gr.
Bóg zapłać!
Ksiądz Adam

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..