nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 22.10.2010 09:52

Samochód za grosze

Jak to? Samochód za grosze?” – dziwili się znajomi, gdy opowiadałem o październikowej akcji „Małego Gościa”. „Spokojna głowa, dla naszych czytelników to pikuś”.

No i proszę – kupiliście samochód! Do październikowej akcji Małego Gościa „Samochód za grosze dla Domu Nadziei w Lusace” przyłączyło się kilkadziesiąt parafi i, szkół, różnych grup i osoby prywatne. Grosze zbierane były przede wszystkim podczas zeszłorocznych nabożeństw różańcowych. Łącznie na konto Ojców Białych Misjonarzy Afryki wpłynęło 100 tysięcy 632 złote 47 groszy. W tym 40 tys. przekazał ktoś anonimowo. Już w listopadzie samochód zamówiono w RPA. Prosto z taśmy produkcyjnej wysłano go do Lusaki w Zambii. Brat Jacek Rakowski prowadzący Dom Nadziei odebrał auto 25 lutego.

Czytaj całość: Czterdziestu w samochodzie

Zobacz także:

Wasze listy, czyli relacje z przebiegu akcji

TWARDA SZKOŁA - rozmowa z misjonarzem bratem jackiem Rakowskim

TRZECI ŚWIAT TRZECIEGO ŚWIATA - reportaż o dzieciach na ulicach Lusaki


Film o pracy brata Jacka Rakowskiego pracującego w Zambii wśród dzieci żyjących na ulicy. CZĘŚĆ IFilm o pracy brata Jacka Rakowskiego pracującego w Zambii wśród dzieci żyjących na ulicy. CZĘŚĆ IIFilm o pracy brata Jacka Rakowskiego pracującego w Zambii wśród dzieci żyjących na ulicy. CZĘŚĆ III


Filmy publikujemy dzięki uprzejmości Ojców Białych Misjonarzy Afryki
www.domnadziei.com
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..