nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 03.03.2010 10:13

Przegląd Krótkich Form Teatralnych TACY SAMI

Od 1999 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu odbywa się Przegląd Krótkich Form Teatralnych TACY SAMI.

Impreza ma charakter integracyjny. Łączy dwa pozornie różne światy. W rzeczywistości pokazuje nam sprawnym, jak niewiele osiągamy, mając tyle możliwości. Podczas występów dzieci z sosnowieckich szkół podstawowych, gimnazjów, przedszkoli prezentują przedstawienia teatralne.

Widownia to uczniowie Szkoły nr 27, okoliczne przedszkola. Każdy rok to nowe hasło przewodnie. Była MIŁOŚĆ, TOLERANCJA, RODZINA, PRZYJAŹŃ, PRZEMOCY - NIE! Zaś w tym roku to INTEGRACJA.

Impreza ma charakter przeglądu, więc wszyscy tak naprawdę wygrywają. Pomoc finansową na zakup nagród organizatorzy otrzymali z Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego, Wydziału Edukacji, zaś poczęstunek sfinansuje Rada Rodziców - za co organizatorzy serdecznie dziękują!

W tym wszystkim jednak najważniejszą jest idea integracji. Pokazanie osobom sprawnym jak wiele osiągają ludzie niepełnosprawni, przełamanie stereotypów. Przedstawienia są wspaniałe! Nie da się ich opisać słowami, można to tylko przeżyć wspólnie z nami. Dlatego mamy zaszczyt zaprosić na przegląd, który odbędzie się na terenie placówki 10 marca 2010 r. od 9.00 do ok.12.30.

W tym roku zgłosiło się 15 grup - 190 uczestników, 30 opiekunów. Finał odbędzie się 24 marca 2010 r. o 9.00 w Muza Art Cafe. Mamy nadzieję, że udaje nam się realizować ideę integracji, wprowadzać w życie, a nie czynić jedynie hasłem przyciągającym innych. Kontynuacja przedsięwzięcia ma na celu ciągłe przypominanie ludziom, że nie istnieją granice między ludźmi sprawnymi a niepełnosprawnymi. W więziach międzyludzkich winny liczyć się takie wartości jak tolerancja, przyjaźń, miłość, wolność.

Odkryjmy zatem człowieka w człowieku!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..