nasze media Mały Gość 04/2024

Kasius

dodane 09.02.2008 23:05

Zniewolenie

Zniewolenie to wewnętrzny stan, który do przyjemnych nie należy. W poniższych rozważaniach postaram się wyjaśnić, dlaczego ludzie czują się czasem zniewoleni i przyduszeni trudnościami życia.

Na początku należałoby zastanowić się nad znaczeniem słowa "wolność". Nie jest to zapewne możliwość robienia wszystkiego, co przyjdzie nam na myśl, tzw. "hulaj dusza", do niczego się nie zmuszaj. Niestety w ten sposób wolność postrzegana jest przez wielu ludzi.

Tymczasem prawdziwa wolność polega zupełnie na czymś innym. I tutaj UWAGA - na posłuszeństwu Bogu. Wolność, a jednocześnie posłuszeństwo? Może wam się wydawać, że te słowa w żaden sposób ze sobą nie grają, ale jest inaczej.
Ku swobodzie duszy prowadzić może nas tylko Bóg, bo zniewolenie dopada nas wtedy, gdy od Niego uciekamy, gdy ważniejsi stają się znajomi, komputer, telewizor. Pan w żaden sposób nas nie zniewala. To my sami, przy pomocy współczesnego, niezbyt idealnego świata wpadamy w sidła zniewolenia. I co wtedy zrobić? Na pewno nie należy brnąć w to dalej i łudzić się, że wszystko jest dobrze. Trzeba wyrwać się z lenistwa duchowego i wziąć się w garść. Dobrze będzie jeśli zaczniemy od spowiedzi, dzięki
której dusza staje się leciutka i życie na nowo jest piękne. Powtarzajmy
sobie także słowa : "Nie lękaj się?. No bo przecież BÓG CIĘ KOCHA"

Kasius

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..