nasze media MGN 07/2024
dodane 05.06.2007 13:23

Witam w kuchni licealistę, który chce się podzielić przemyśleniami na temat kultury masowej i odpowiedzialności mediów. Ja z Martinezem chcętnie pogadam, a Wy?

Po zabójstwie Ani słychać o kolejnych dramatycznych wydarzeniach rozgrywających się w gimnazjach. Myślę, że brak wartości jest chyba najważniejszym czynnikiem w tym wszystkim. Co słuchają dzisiaj młodzi ludzie, co golądają, w co grają na komputerze?
W moim otoczeniu trudno się dopatrzyć ludzi, którzy słuchają jakiś konkretnych dobrych wykonawców. Można by się tu kłócić, że każdy ma inny gust. Ale weźmy na przykład ostatni festiwal muzyczny TOPTrendy. Pierwszego dnia w koncercie TOP nie mogłem zrozumieć, JAKIM CUDEM BARDZO DOBRY ZESPÓŁ SISTARS BYŁ NA OSTATNIM 10 MIEJSCU RANKINGU SPRZEDAŻY PŁYT?! A Manadaryna, która wmawia nam, że umie śpiewać na I) I Doda (której prawdziwy fan rocka na pewno nie słucha; moja koleżanka, która lubuje w ciężkich gatunkach, nazwała to, co Doda tworzy "porno-rockiem") . Czyżby gust Polaków był aż tak spaprany, czy ZPAV fałszowało dane jeśli chodzi o sprzedaż płyt (a nie ujawniali liczb przy ogłaszaniu tej dziesiątki)?
Jeśli idolami nastolatek są Ala i Tola z Blog 27 oraz chłopaki z Tokio Hotel, to ja dziękuję za takie coś...Bo wszystko musi być od razu proste i dobrze wpadać w ucho. Zamiast uczyć się odkrywać muzykę, młodzież staje w miejscu.
A może by tak posłuchać Bjork. To dopiero artystka. W całej parafii słucham jej muzyki chyba tylko ja ipewien mój znajomy. To królowa muzyki alternatywnej. Umiejętnie eksperymentuje dźwiękami, ma chyba najlepszy głos jaki słyszałem. Większość krytyków wypowiada się o niej pozytywnie. Tylko jej sława jest coś taka kameralna... jak i większość innych artystów, których mam w swojej kolekcji. To jest tylko przykład. Co rok media karmią nas jakimiś durnowatymi festiwalami- Opolem, Sopotem itd.
Dodatkowo zauważam, że w teledyskach też zaczyna panować pustota i bezsens. Wszędzie tylko gdzieś tańczą, wokalistki emanują seksapilem, amerykańscy (i coraz częściej polscy) raperzy chyba przedstawiają swoje fantazje erotyczne. Oczywiście znjadują się jeszcze inteligentne teledyski, które śmieszą i bawią.
Dziś jestem wdzięczny swoim rodzicom, że nie założyli kablówki czy satelitarnej telewizji. Pięć kanałów w telewizorze w zupełności wystarczy. Nie będę miał mętliku w głowie z powodu tego całego chłamu. Jestem też im wdzięczny, że gdy byłem dzieckiem, to nie kupili drugiego telewizora. Fakt, że gdybym miał go u siebie, to oglądałbym coś niedozwolonego dla mnie. Teraz już mam 17 lat i wiem,
co jest dobre i złe.
A komputer? Na nim można zmieścić prawie wszystko, co dusza zapragnie. Rodzice sami
powinni przejść kurs komputerowy, no i oczywiście orientować się w tym pędzącym świecie techniki. Bo wszystko się zmienia.
Jak to jest, że dzieciak który chodzi teraz do VI klasy podstawówki, gra bez skrupułów w GTA San Andreas? Ja grałem w poprzednie części, ale w końcu powiedziałem stop. Wolę zadźgać jakiegoś piaskowego demona w "Prince of Persia" niż zabijać ludzi...Gdzie się podziała wrażliwość?
Właśnie...gdzie się podziała wrażliwość? Gdzie są uczucia? Rzadko je widać w
massmediach...A co Pani o tym sądzi?
Martinez

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..