nasze media MGN 07/2024
dodane 10.12.2007 13:30

Ojciec Daniel Ange

Ojciec Daniel Ange jest założycielem szkoły, w której uczniowie uczą się modlitwy i ewangelizacji. Szkoła jest przeznaczona dla młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat. Nauka w niej trwa rok.

Dzieci z Polski, mali wybrańcy Boga!

Każdemu z Was chcę powiedzieć: „Jesteś radością Jezusa. Jesteś szczęściem Jego Mamy, Maryi!”. Ale przede wszystkim jesteś dzieckiem. I potrafisz o wiele więcej, niż dyplomaci czy politycy na całym świecie. Kiedy dzieci modlą się razem, tworzą wielką światową „Radę Bezpieczeństwa”, która może zrobić więcej niż ONZ.
Drogie dzieci!

Jesteście częścią wspaniałego, polskiego, odważnego narodu, który dał światu naszego kochanego Jana Pawła II. Wasz naród, drogie dzieci, jest narodem świętych. Musicie być z nich dumni. To gwiazdy w ciemnościach tego świata. Myślę tu o bracie Albercie, siostrze Faustynie, o odważnej Karolinie Kózkównie, księdzu Jerzym Popiełuszce i o najbardziej znanym i kochanym ze wszystkich – Janie Pawle II. To on jest iskrą, która przygotowuje świat na przyjście Jezusa. Zresztą Jezus przepowiedział to świętej Faustynie.
Chcę Wam opowiedzieć jedną historię.

W pewnej rodzinie nie działo się dobrze. Rodzice chcieli się rozejść. Troje dzieci modliło się codziennie, by rodzice się pogodzili. Kiedy w wieczór wigilijny rodzice powiedzieli, że przebaczają dzieciom ich drobne kłótnie, najmłodszy zwrócił się wtedy do rodziców i powiedział: „Teraz wasza kolej!”. Rodzice byli tak wzruszeni, że postanowili sobie wybaczyć. Od tamtej pory w domu było jak dawniej. Wspólnie z dziećmi postanowili, że każdy wtorek rodzice będą mieli tylko dla siebie, a czwartek będzie dniem spotkania całej rodziny. W ten sposób, dzięki modlitwie, dzieci uratowały od rozbicia swoją rodzinę.

W czasie świąt Bożego Narodzenia wszystkich Was będę polecać Jezusowi. Niech rodzina każdego z Was stanie się małym Betlejem, gdzie Jezus zostanie przyjęty z miłością. Niech błogosławi Wam wszystkim, Waszym rodzinom. Szczególnie tym, które cierpią.

Daniel Ange

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..