nasze media MGN 07/2024
dodane 10.12.2007 13:21

Dominique Vermersch

Dominique Vermersch jest moderatorem, czyli przełożonym Wspólnoty Emmanuel. Wspólnota powstała we Francji. Obecnie należy do niej 6 tysięcy osób na całym świecie.

Drogie dzieci.

Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, gdy przygotowujemy nasze serca na spotkanie Emmanuela, „Boga z nami”, mam okazję podzielić się z Wami radością wiary. Cieszę się, że jestem zawsze kochany przez Boga jako jego dziecko.

Przez chrzest staliśmy się naprawdę dziećmi Boga. A potem, dzięki moim rodzicom, słyszałem o Jego Miłości. Rodzice bardzo wcześnie nauczyli mnie modlić się do Niego tak, jak do kochanego Tatusia. Nauczyli mnie też, że Maryja jest Mamusią z nieba. Maryja jest codziennie bardzo blisko mnie. Jest obecna w mojej modlitwie i w moim życiu. Tak, jak mamusia przy dzieciach. Dużo zawdzięczam Matce Bożej. Pozwólcie mi opowiedzieć jedno wydarzenie z dzieciństwa, które zostawiło w moim życiu trwały ślad.

W dniu, gdy kończyłem cztery lata, wpadłem do wielkiej misy z wrzącą wodą. Moi rodzice przez kilka dni bali się o moje życie. Głęboko wierzę, że ocaliła mnie ich modlitwa do Matki Bożej. Mimo że nie byliśmy zamożną rodziną, rodzice zdecydowali, że powinni odbyć pielgrzymkę do Lourdes, by tam podziękować Matce Bożej za uratowanie mnie od śmierci. Kiedy ukończyłem 17 lat, przyjeżdżałem często do Lourdes latem, aby opiekować się dziećmi. Tam jeszcze bardziej pokochałem Kościół i otrzymałem pragnienie, by mu służyć. Dlatego staram się codziennie być we wspólnocie Emmanuel. Wspólnota Emmanuel, do której należę jest też obecna i w Waszym kraju.

Teraz, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, przez Matkę Bożą proście Jezusa o wierność codziennej modlitwie dla Was, dla Waszych braci i sióstr, dla Waszych rodziców. Proście Jezusa, byście mieli odwagę iść za Nim drogą, którą Wam pokazuje. To jedyna droga do szczęścia.

(...)

Dominique Vermersch

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..