nasze media MGN 07/2024
dodane 10.12.2007 13:18

Ojciec Tarcisio Bernardo M. Benvenuti

Ojciec Tarcisio Bernardo Maria Benvenuti jest założycielem rodziny zakonnej „Bractwo Jezusa” (Fraternità di Gesù). Jest opatem większym, czyli przełożonym tej wspólnoty.

Shalom!

Drodzy chłopcy i dziewczęta, bracia i siostry Jezusa!
Na początku witam Was tym pięknym pozdrowieniem: „Shalom”, to znaczy: „Pokój niech będzie z Tobą!”.
Tak podczas ziemskiego życia Pan Jezus pozdrawiał swoich najbliższych. To również nasze codzienne pozdrowienie w rodzinie zakonnej „Braci i Sióstr Jezusa”,
Piszę ten list, aby podzielić się z Wami radością, że Jezus Chrystus, Jedyny Syn Boga stał się człowiekiem, żeby otworzyć nam bramę nieba. Pokazał, jak mamy żyć, aby zawsze być szczęśliwymi.
Z pewnością wiele razy słuchaliście słów Zbawiciela, który uczy nas odróżniać dobro od zła, dlatego chcę razem z Wami udać się do „szkoły Jezusa z Nazaretu”. Pójdziemy tam, aby otrzymać trzy wielkie lekcje naszego Największego Nauczyciela Świata.

Lekcja pierwsza: Jezus z Nazaretu uczy nas modlić się.
Jezus często chodził do świątyni, aby tam modlić się i czytać święte księgi. Bardzo lubił ciszę. Nie plotkował, nie marudził. Tylko ze swoim Ojcem – Bogiem rozmawiał o wszystkim.

Lekcja druga: Jezus z Nazaretu uczy nas życia w rodzinie.
Życie Pana Jezusa było bardzo zwyczajne, proste i piękne. Przyszedł na świat jako niemowlę. Potem stał się chłopcem, młodzieńcem i wreszcie mężczyzną, który płakał, kiedy czuł ból, śmiał się, gdy było mu wesoło. Ale przede wszystkim On, Bóg, zawsze był posłuszny Swej Mamie i Józefowi. Bardzo ich kochał i szanował.

Lekcja trzecia: Jezus z Nazaretu uczy nas pracować.
Jezus nigdy nie wstydził się pracować jak zwyczajny robotnik. Czy wiecie, że Jezus pachniał drewnem? Nie bał się, że ubrudzi sobie ręce, że się spoci, że będzie miał odciski. Nie pozwalał, by inni Go utrzymywali.
Pan Jezus chce, żebyśmy szanowali pracę innych, a zwłaszcza pracę naszych rodziców, bliskich, nauczycieli.

Jeśli chcesz być szczęśliwym i kochanym przez Boga, rozmawiaj z Nim, módl się chętnie, kochaj swoją rodzinę taką, jaka jest. Wypełniaj dobrze zadania, które Ci powierzono i staraj się każdego dnia być lepszym niż poprzedniego.

Zapewniam Was, że pewnego dnia nagrodę otrzymacie o wiele większą, niż możecie sobie wyobrazić. Życzę powodzenia na tej drodze! Modlę się za Was i za Wasze rodziny!

Z błogosławieństwem
Ojciec Tarcisio Bernardo M. Benvenuti, opat większy „Bractwa Jezusa”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..