nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 10.12.2007 13:14

Brat Roger

Brat Roger jest założycielem ekumenicznej wspólnoty braci z Taizé. Są w niej katolicy, prawosławni i protestanci. Wszyscy razem modlą się i rozważają Słowo Boże. Ich ulubioną modlitwą są kanony z Taizé. Brat Roger, zmarł na skutek zamachu na jego życie, 16 sierpnia 2005 roku.

Kochani!

Czy wiecie, że dziecko, nawet bardzo małe, może być dla innych odbiciem Boga? Niektóre dzieci swoją ufnością pomagają nam zrozumieć Pana Boga.
Mnie samemu, zawsze gdy miałem przemawiać w kościele pełnym młodych ludzi, wystarczało wziąć dziecko za rękę i od razu znikała nieśmiałość.

W Taizé, podczas wspólnej modlitwy, zawsze są przy mnie dzieci. Pewnego dnia jedno z nich powiedziało: „Mój tata opuścił nas i choć go nie widuję, wciąż go kocham, a wieczorem modlę się za niego”. Ten chłopiec potrafił przebaczać. Był obrazem dobroci Boga.

Innym razem przez cały tydzień było z nami rodzeństwo, brat i siostra. Dziewczynka zawsze ze złożonymi rękami, w wielkim skupieniu szeptała słowa modlitwy. Chłopiec miał twarz ukrytą w dłoniach – modlił się w ciszy.

Wy też możecie innym przypominać o Bogu. Jak to robić?
Możecie zaprosić tych, z którymi mieszkacie, by od czasu do czasu pomodlili się z Wami w ciszy. Albo kiedy idziecie spać lub wychodzicie z domu, możecie poprosić rodziców czy kogoś starszego, by zrobił na Waszym czole znak krzyża, znak Bożego błogosławieństwa.

Z każdym z Was chciałbym się modlić takimi słowami:
„Boże, który nas kochasz. Tak bardzo chcielibyśmy zrozumieć, że to, co dla nas najlepsze, buduje się przez proste zaufanie. Nawet dziecko to potrafi”.

Wasz brat Roger z Taizé

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione