nasze media MGN 07/2024
dodane 10.12.2007 13:13

Siostra Elwira Petrozzi

Siostra Elwira Petrozzi jest zakonnicą ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Założyła Wspólnotę Cenacolo /Wieczernika/ dla narkomanów i zagubionej młodzieży.

Najdroższe dzieci i młodzieży

Wiele lat temu Jezus powołał mnie i posłał do młodych ludzi, którzy byli smutni, zgaszeni, którzy nosili w sercu gniew, którzy niszczyli swoje życie przez narkotyki. Chciał, żebym im powiedziała, że Pan Bóg ich kocha i chce ich wyleczyć.

Kiedy słuchałam smutnych historii ich życia, zauważyłam, że bardzo cierpieli w dzieciństwie. Problem był w ich rodzinach: kłótnie między mamą i tatą, rozwód rodziców, alkohol. To tak głęboko zraniło ich serca, że z czasem zamknęli się i napełnili gniewem tak bardzo, że chcieli zniszczyć własne życie.

Dlatego chcę Wam powiedzieć, kochane i najdroższe dzieci i młodzieży, że Wasze życie to najcenniejszy dar.
Nie pozwólcie, żeby Wasze dusze i serca zostały oszukane lub zranione przez nas, dorosłych. Przebaczcie, kiedy widzicie nasze błędy. My też jesteśmy grzeszni i poranieni przez życie.
Jeśli będziecie słuchać słów Jezusa i żyć tak, jak On uczy, kiedy staniecie się Jego przyjaciółmi, wtedy z pewnością będziecie szczęśliwe.

Odkryłam w moim życiu jeszcze jedną wielką tajemnicę. Otóż pozwoliłam, żeby prowadziła mnie za rękę Maryja, mama Jezusa. Ona, tak jak umiała, wychowywała swojego Syna. Tak samo może poprowadzić przez życie każdego z Was. Przygotujcie w Waszych sercach specjalne miejsce dla Maryi, a Ona będzie Was chronić i martwić się o wszystko, czego potrzebujecie.

Wielu młodych ludzi, którzy mieszkali w naszych wspólnotach, poznało miłość Jezusa i czułość Maryi. Dzięki temu jakby narodzili się na nowo i znów cieszą się życiem. Przeszli z ciemności grzechu do Światła Bożej miłości. A to właśnie jest Boże Narodzenie: „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką”. Jezus przychodzi, aby rozjaśnić ciemną noc świata, rozproszyć ciemności naszego serca.

Tak jak noc betlejemska została rozjaśniona przez Światło Dzieciątka Jezus, tak życzę Wam, żeby i Wasze życie zajaśniało, by oświecało serca wszystkich, którzy Was spotykają.

Siostra Elvira Petrozzi, założycielka Wspólnoty Cenacolo

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..