nasze media MGN 07/2024
dodane 10.12.2007 13:06

Ojciec Anselm Grün

Ojciec Anselm Grün jest benedyktynem. Żyje w największym w Niemczech klasztorze Münsterschwarzach, gdzie razem z nim mieszka około 100 zakonników.

Kochane dzieci, kochana młodzieży w Polsce!

50 lat temu przystąpiłem do Pierwszej Komunii Świętej. Było to dla mnie głębokie przeżycie. Jezus podarował mi siebie z miłością, chociaż ja wydawałem się sobie taki nieznaczący. Dom moich rodziców stał tuż obok kościoła, dlatego jako dziecko codziennie chodziłem na Mszę świętą. Szczególnie w Adwencie było to dla mnie coś nadzwyczajnego. Tak wcześnie rano wstać i pośród śniegu iść na roraty.

Kiedy dziś, jako 60-letni mnich, zastanawiam się, co na mnie zrobiło wtedy takie wrażenie, powiedziałbym, że była to otaczająca mnie atmosfera bezpieczeństwa i miłości oraz przeczucie kochającej bliskości Boga. O tak wczesnej porze wnikało w moje życie coś innego, coś, co było wartościowsze niż sukcesy w szkole.
Od 40 lat jestem mnichem w zakonie benedyktynów. Teraz też Adwent jest dla mnie najukochańszym czasem. Wspaniałe teksty z Pisma Świętego i piękne melodie pieśni adwentowych budzą we mnie tęsknotę za narodzeniem Boga w moim sercu.

Życzę Wam, żebyście w czasie Adwentu szeroko otworzyli Wasze serca, żeby mógł w nich zamieszkać Bóg. Życzę Wam również, żebyście przez Waszą miłość szerzyli Ducha Jezusa w świecie, żeby Jezus przez Was przemieniał świat i uczynił go pełnym miłości. Serdecznie pozdrawiam.

Wasz ojciec Anselm Grün OSB

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..