nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

MGN 11/2007

dodane 19.10.2007 13:06

Jest najlepszy mundurek!

„Małogościowy” konkurs na najlepszy mundurek szkolny rozstrzygnięty

JANKOWICE   JANKOWICE
SZKOŁA PODSTAWOWA
fot. ARCHIWUM SZKOŁY
51 szkół odpowiedziało na konkurs ogłoszony we wrześniowym numerze „Małego Gościa”. Zgłosiły się szkoły wiejskie i miejskie, z małych miasteczek i wielkich miast wojewódzkich, szkoły prywatne, katolickie i te najliczniejsze – publiczne. Szkoły podstawowe, gimnazja i zespoły szkół niemal z każdego regionu Polski. Większość zgłaszała udział w konkursie drogą elektroniczną, ale były i takie szkoły, jak choćby szkoła podstawowa w Biskupicach w woj. świętokrzyskim, gdzie sama pani dyrektor zrobiła zdjęcie swoim uczniom, a potem dołączając miły list, przysłała zdjęcie zwykłą pocztą do redakcji „Małego Gościa”. Bardzo Wam za to dziękujemy.

WADOWICE   WADOWICE
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANA PAWŁA II
fot. ARCHIWUM SZKOŁY
WADOWICE
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANA PAWŁA II


Jasnoniebieskie bluzeczki polo z krótkim rękawem lub granatowa bluza z długim – to ich mundurki. Które wolą bardziej? – Te które są czyste – śmieją się Daniel i Dominika. Mundurki pojawiły się w wadowickiej szkole we wrześniu, ale pomysł pojawił się wcześniej. – Zaproponowali je rodzice – mówi Joanna Zając, dyrektor szkoły. – Uczniowie pomysł podchwycili. Chcieliśmy, aby mundurki były wygodne, praktyczne, a uczniowie nie czuli się w nich „sztywno” – dodaje.

Oprócz bluz Wadowiczanie mają jeszcze granatowe czapki z daszkiem na szkolne wyjazdy. To pomysł pana Bogdana prowadzącego Szkolne Koło Turystyczno Krajoznawcze. Wadowicka szkoła należy do rodziny szkół im. Jana Pawła II. – Na ogólnopolskie zjazdy rodzin zakładamy dodatkowo żółte chustki – mówi siostra Grażyna Wydra, nazaretanka. Uczy w tej szkole religii.

To ona właśnie znalazła w „Małym Gościu” informację o konkursie na najlepszy mundurek. – Jest dla nas nieodzowna. Dzięki niej w 2006 roku w ogólnopolskim konkursie wiedzy o Janie Pawle II zajęliśmy pierwsze miejsce – mówi pani dyrektor. W szkole, prężnie działa kółko teatralne. Jest i teatrzyk kukiełkowy. A „Kopciuszka” i „Królewnę Śnieżkę” wystawiano nawet po angielsku. Krzysztof Błażyca

SKOCZÓW   SKOCZÓW
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. JANA PAWŁA II
fot. ARCHIWUM SZKOŁY
SKOCZÓW
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. JANA PAWŁA II


Miała być tylko kamizelka z logo szkoły, ale rodzice postanowili, że będzie cały mundurek: góra i dół. I tak, oprócz kamizeli, dziewczęta noszą kraciaste spódnice, a chłopcy granatowe spodnie. Pod kamizelą białe koszule, lub t-shirty. – To nasz mundurek. Sami wybraliśmy materiał – podkreśla pani Małgorzata Jasionowicz, dyrektor szkoły.

– Uczniowie są zadowoleni. Rodzice również. Już nikt nie czuje się gorszy. Wszyscy lepiej się uczą. I dzieci z rodzin niezamożnych i te z rodzin bogatszych wyglądają w klasie tak samo. W szkole uczy się 327 uczniów. Mają wiele zajęć pozalekcyjnych: zespół wokalny, kółko kulinarne, regionalne, teatralne, szachowe i inne.

Chętni mogą być w szkole nawet do 18.00. Uczniowie pomagają też budować hospicjum. W ramach akcji „Pola nadziei” sprzedają żonkile, organizują kiermasze. Nad wszystkim czuwa pani dyrektor, „Wielka Siostra” – jak mówią – która ze swego gabinetu, dzięki sieci kamer, widzi całą szkołę. Patronem szkoły jest Jan Paweł II. Dzień jego urodzin jest świętem szkoły. Krzysztof Błażyca

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..