nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 02.01.2008 12:40

Stajenka z parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Zawiści

Droga Redakcjo!

To były wyjątkowe roraty. Nie tylko dlatego, że po raz pierwszy mogliśmy je przeżywać w nowo wybudowanym kościele. Także dlatego, że w tym roku towarzyszył nam niezwykły Gość – święty Franciszek. Mieliśmy wspaniałą przygodę, „wędrując” jego śladami i poznając jego ciekawy życiorys.

W klimat tegorocznych spotkań roratnich doskonale wprowadziła nas piosenka „Franek”. Musimy się pochwalić, że wystarczyło zaledwie trzykrotne przesłuchanie jej przez naszą parafialną grupę Dzieci Maryi, aby opracować do niej... układ choreograficzny! Wszystkie dzieci w parafii szybko nauczyły się, że można modlić się nie tylko śpiewem, ale i tańcem, co widać na naszych zdjęciach.

Piosenka bardzo spodobała się dorosłym parafianom, kilkakrotnie przedstawialiśmy ją przed mszą świętą niedzielną. Mówiąc krótko – stała się naszym przebojem!

Bardzo chcielibyśmy podziękować całej Redakcji za temat tegorocznych rorat, a także Arce Noego za wspaniałą piosenkę. Dziękujemy również i bardzo mocno pozdrawiamy naszego kochanego i niezastąpionego Księdza Edwarda, bez którego te roraty nie byłyby tak ciekawe i udane.

Na załączonych zdjęciach można zobaczyć:
- stajenkę i fragment dekoracji roratniej w naszym nowym kościele;
- "żywą stajenkę", która została przedstawiona podczas Pasterki;
- dzieci przedstawiające układ do piosenki "Franek".

Serdecznie pozdrawiamy!
Dzieci z parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Zawiści wraz z Księdzem Edwardem


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..