nasze media Najnowszy numer GN 06/2021
dodane 26.11.2009 22:35

Powołanie zakonne

Od dłuższego czasu czuję, że powinnam zostac zakonnicą. To wciąż wraca. Czy porozmawiać o tym ze spowiednikiem, powiedzieć rodzicom? Niepewna

Myślę, że o tych myślach powinnaś powiedzieć przede wszystkim spowiednikowi. On się na tym zna, on coś podpowie. Rodzice bywają różni- jednym można o tym powiedzieć, a innym raczej nie. Bo jednak to jeszcze nie jest pewna decyzja. Z powołaniem jest dokładnie tak samo jak z zakochaniem. Teraz jest czas niepewny, musisz się modlić i to bardzo mocno o dobre rozpoznanie powołania. Ja dokładnie pamiętam siebie, że byłam całkowicie pewna swojego powołania do życia rodzinnego. Ty musisz już powoli odczuwać, że nie widzisz siebie jako mamy i żony. Bo rodzinę to będziesz miała ogromną- zakony to wielkie rodziny.
Bardzo by się przydało, abyś pojechała na różne rekolekcje powołaniowe, poznała trochę bliżej życie zakonne.
Powołanie wymaga pokory. Myślę, że powinnaś teraz poczytać o różnych zakonach, o różnych regułach,
bo zakony bardzo się od siebie różnią. W Gościu Niedzielnym już widziałam reklamy różnych rekolekcji organizowanych przez klasztory. Jednocześnie pilnuj nauki, bo w zakonie potrzebne są wykształcone kobiety.
Znam kilka dziewczyn, w tym moja ukochana uczennica, które wstąpiły do zakonów po studiach. Tak też można, wtedy pewność jest większa.

Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione