nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

MGN 07-08/2009

dodane 17.06.2009 13:12

Czekoladowy zakątek

Warszawa

Wprawdzie gorąca czekolada najlepsza jest zimą, ale czekoladę od Wedla można pić o każdej porze roku. Taki czekoladowy zakątek, urzekająco piękny jak salonik prababci, można znaleźć w Warszawie przy ulicy Szpitalnej.

Mieści się tu Sklep Staroświecki i najstarsza w Polsce pijalnia czekolady Wedla, pierwszego producenta polskiej czekolady. Ponad sto lat temu Emil Wedel wybudował tu kamienicę, fabrykę i sklep z ciastkami i czekoladą.

Warszawianie bardzo polubili tę słodką dziurkę przyciągającą aromatem pysznej czekolady. Wnętrza Pijalni odnowiono niedawno tak, że wchodzącemu wydaje się, jakby czas się tu zatrzymał.

Panie w sukienkach koloru czekolady i śmietankowych fartuszkach podają czekoladę pistacjową, różaną, piernikową albo białą czekoladę z truskawkami.

A dla dzieci przygotowano czekoladową krainę, a w niej na przykład "piegi czarodzieja" czyli biała czekolada na gorąco z syropem pomarańczowym i pomarańczową posypką, czy "mali piraci", czyli deser truskawkowo-śmietankowy polany wedlowskim sosem czekoladowym. Zresztą, lepiej spróbować niż o czekoladzie pisać...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione