nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 26.11.2008 11:57

20 grudnia 2008 r. Sobota III tygodnia Adwentu

Paweł w Jerozolimie „Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom, abyśmy (…) rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyli na tym świecie” (Tt 2, 11 – 13)


Z Listu do Tytusa
„Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom, abyśmy (…) rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyli na tym świecie” (Tt 2, 11 – 13)

Z Troady Paweł ruszył w stronę Jerozolimy. Musiał się przeprawić przez Morze Śródziemne do Tyru. Stamtąd powędrował do Cezarei, gdzie zatrzymał się u diakona Filipa. Tam od proroka Agabosa dowiedział się, że w Jerozolimie zostanie wydany w ręce pogan. Przyjaciele Pawła przestraszyli się nie na żarty. Błagali apostoła, aby nie jechał. Wielu z nich nawet płakało.
Paweł wtedy zawstydził ich: „Dlaczego płaczecie i rozdzieracie mi serce? Ja przecież gotów jestem nie tylko na więzienie, ale i na śmierć w Jerozolimie dla imienia Pana Jezusa” (Dz 21,13). Wiedział, co go tam czeka, a jednak poszedł.

Pytania:
1. Co czekało Pawła w Jerozolimie?

2. Dlaczego w Jerozolimie Pawła nie spotkała tak dotkliwa kara, jak innych chrześcijan? – odpowiedź na to pytanie znajduje się w styczniowym numerze „Małego Gościa”.

Zadania:
1. Wysłać zdanie z Listu św. Pawła do Tytusa: „Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom, abyśmy (…) rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyli na tym świecie” (Tt 2, 11 – 13) tej osobie, do której jeszcze nigdy nie wysyłałeś esemesa, a masz jej numer.

2. Sprawdzić w Piśmie Świętym Nowego Testamentu, ile rozdziałów ma List św. Pawła do Tytusa. 


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione