nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Eleni Tzoka

dodane 21.08.2008 13:00

PRZEBACZYŁY

Każdego roku trzy kobiety, które – jak św. Rita przebaczyła zabójcom swojego męża – potrafią przebaczyć zabójcom swoich najbliższych, otrzymują Międzynarodową Nagrodę Świętej Rity. Otrzymała ją też piosenkarka Eleni Tzoka, mama Afrodyty zamordowanej przez swojego kolegę.

Po śmierci Afrodyty Eleni zadzwoniła do matki chłopca, który zabił jej córkę i powiedziała: „Obie straciłyśmy dzieci”. – To był odruch – mówiła potem Eleni. – Piotrowi przebaczyłam od razu. Nie czułam nienawiści, żalu, chęci zemsty. To nie znaczy, że nie czułam bólu, bo bólu nie można zlikwidować. To tak wielki żal, że trudno go określić. Ale czym innym jest czuć ból, a czym innym przebaczyć. Bez wiary byłoby mi trudno... Dzięki temu, że przebaczyłam dziś mogę pracować, śpiewać, uśmiecham się, jestem pogodna. Po prostu żyję.

zdjęcie East NewsEWANGELIA
Mt 18,21–35
Przypowieść o nielitościwym dłużniku

Piotr zbliżył się do Jezusa i zapytał: „Panie, ile razy mam przebaczać, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?”. Jezus mu odrzekł:„Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.
Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał się rozliczyć ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać,przyprowadzono mu jednego, który mu był winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać,pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całymjego mieniem, aby tak dług odzyskać. Wtedy sługa upadłprzed nim i prosił go: »Panie, miej cierpliwość nade mną,a wszystko ci oddam«. Pan ulitował się nad tym sługą, uwolnił goi dług mu darował.
Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: »Oddaj, coś winien«. Jego współsługa upadł przed nim i prosił go: »Miej cierpliwość nade mną,a oddam tobie«. On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu.
Współsłudzy jego widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszlii opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. Wtedy pan jego wezwał go przed siebie i rzekł mu: »Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług,ponieważ mnie prosiłeś. Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swym współsługa, jak ja ulitowałem się nad tobą?«. I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdyz was nie przebaczy z serca swemu bratu”.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione