nasze media MGN 07/2024

Żywe jest słowo Boże, skuteczne, i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12)

dodane 17.02.2011 13:43

Dariusz Niebudek

Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie. (Mt 6,24-34)

Dariusz Niebudek
aktor


Jezus przypomina, że nie można służyć i Bogu, i mamonie. Czasem, w natłoku pracy, zdarza mi się o tym zapominać. Jestem jedynym żywicielem rodziny. To znaczy, że muszę zapewnić moim bliskim to, czego potrzebują. Muszę zdobyć pieniądze na opłaty i bieżące wydatki, dlatego sporo pracuję. Nieraz w soboty i w niedziele, bo tego wymaga mój zawód. Spektakle, koncerty czy eventy mają miejsce przeważnie w weekendy i niejednokrotnie kończą się późno w nocy. Zdarzało się, że prosto z pracy wpadałem do kościoła z wyrzutami sumienia, bo spóźniałem się na niedzielną Mszę. Właśnie wtedy przypominałem sobie te słowa Jezusa: „nie można dwom panom służyć”. I jeszcze to, o czym mówi On w dalszym fragmencie Ewangelii: „Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić”. Przecież Ojciec w niebie wie najlepiej, czego potrzebuję – uświadamiałem sobie.
22 stycznia podczas przedstawienia w teatrze, pomiędzy kolejnymi scenami miałem tylko minutę na to, żeby się przebrać. Prędko pobiegłem ze sceny w stronę garderoby. I wtedy przydarzył mi się nieszczęśliwy wypadek. Tak naskoczyłem na nogę, że ją skręciłem. Teraz leżę z nogą w gipsie, a moje tempo życia mocno wyhamowało. Z jednej strony martwię się, że nie mogę zarabiać, ale z drugiej mam teraz czas, by na nowo spojrzeć na to, co naprawdę jest w życiu ważne. Mam więcej czasu na modlitwę i przemyślenia. Widzę, że jedyne, co w trudnych chwilach naprawdę mogę zrobić, to po prostu zaufać Panu Bogu.Możesz mieć pieniądze, ale one nie mogą mieć ciebie.« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..