nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Żywe jest słowo Boże, skuteczne, i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12)

dodane 20.01.2011 10:49

Tadeusz Chudecki

Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić. (…) Wy jesteście światłem świata. (Mt 5,13-16)

Tadeusz Chudecki
aktor


W tym fragmencie Ewangelii widzę, jak nieprawdopodobnie fantastyczny pomysł przygotował dla człowieka Pan Bóg. „Wy jesteście solą ziemi” – mówi do nas. To znaczy, że każdy ma na ziemi do wykonania jakieś zadanie od Boga. I to zadanie jest fascynujące. Bo być solą ziemi, to być kimś bardzo ważnym. Pan Bóg bardzo nas w ten sposób docenia.
Każdy ma obowiązek rozpoznawać, czego oczekuje od niego Bóg. Co mam uczynić jako ojciec, mąż, aktor?... On na mnie bardzo liczy. Wiem to. I to jest bardzo budujące. Zwłaszcza, że nigdy nie zostawia nas samych sobie. Jest z nami, a my z Nim. A zadania, jakie nam daje, są dopasowane na naszą miarę.
Największą z łask, jakie może otrzymać człowiek, jest łaska wiary.
Wciąż pracuję nad swoim chrześcijaństwem. Ale wiem jedno. Gdy zdarzały się dramaty w moim życiu, takie jak śmierć mojej żony, nie złorzeczyłem Bogu, nie buntowałem się Jemu. Łaską było to, że sól nie utraciła swego smaku. To znaczy, że zaakceptowałem Boży plan. Dziś dziękuję Mu za to, że kocham swoje życie, że jestem szczęśliwy z powodu tego, czym się zajmuję. Jestem pewien, że moja żona, po długim cierpieniu na ziemi, jest teraz w niebie. Bardzo czuję jej obecność duchową przy mnie.
Niedawno zmarł niezwykły aktor Krzysztof Kolberger. Bardzo długo chorował. I wiele wycierpiał. Ale każdy pamięta go uśmiechniętego, dającego nadzieję innym. On był prawdziwym światłem. Tak sobie myślę, że jeśli nasze życie na ziemi może być światłością, to co dopiero będzie w niebie!


Chrześcijanie mają być dla świata jak sól w pokarmie, a nie w oku.« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10