nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Żywe jest słowo Boże, skuteczne, i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12)

dodane 02.06.2010 10:42

Brygida Grysiak

Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: „Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?” Lecz On odwróciwszy się zabronił im. I udali się do innego miasteczka.(Łk 9,51-56)

Brygida Grysiak
dziennikarka


Ile razy czytam ten fragment Ewangelii według św. Łukasza, tyle razy myślę o księdzu Jerzym Popiełuszce. Uczył nas, że zło trzeba zwyciężać dobrem. Bez względu na wszystko. I że – bez względu na wszystko – nasze serca powinny być wolne od nienawiści. O tych, którzy go prześladowali, a potem zamordowali mówił, że też są ofiarami zła. 6 czerwca zostanie wyniesiony na ołtarze.
Jakub i Jan chcieli zniszczyć tych, którzy nie przyjęli w swoim mieście Jezusa. Ale On na to nie pozwolił. Nie mógł. Był i jest Miłością. Mówił: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Nie powiedział: miłuj tylko tego, który miłuje ciebie.
Zemsta nie nauczy nikogo miłości. Żeby przemienić serce drugiego człowieka trzeba go przede wszystkim kochać.
Jeśli więc myślimy albo mówimy źle o tych, którzy mówią źle o nas – nic się nie zmienia. Bo bilans nigdy nie wyjdzie na plus. Jeśli pomyślimy dobrze o kimś, kto zrobił nam krzywdę – punkt dla dobra. Jeśli się za niego pomodlimy – szansa, że dobro zwycięży rośnie. To nie jest proste. Ale trzeba próbować. Warto.


Bóg nie karze ludzi tak, jak na to zasługują, bo tę karę już poniósł za nich Jego Syn.« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione