nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Szkolne Koło Caritas w Łostówce

dodane 12.10.2007 16:22

URATUJ GRZESZNIKA - REMONTUJ SZKOŁĘ

+ Drogi Mały Gościu
Zakończyliśmy naszą zbiórkę kwotą 478,50 zł i już wpłaciliśmy ją na podane przez was konto. Cieszy nas ten wynik, bo nasza szkoła jest mała (niecałe = 100 uczniów), miejscowość też, nie mieliśmy możliwości wystawienia puszki w kaplicy, bo - jak pisaliśmy - nie ma w niej codziennych nabożeństw.
Kwestowaliśmy więc głownie w szkole, ale już prawie na finiszu grupa III-klasistów zaproponowała, że przeprowadzą dodatkowo zbiórkę na swoich osiedlach. Pomógł też Wojtek z I klasy i Ania z VI. Zasilili dzięki temu nasze konto o ponad 190 zł. Dzieci do końca przynosiły swoje grosze, czasem całe skarbonki (Marek z "zerówki", Marcin z IV klasy). Pomagały dzieci pani katechetki: Rachelka i Kuba, choć nie chodzą do naszej szkoły i Pani Lucynka-sąsiadka. Do akcji włączyli się też nauczyciele, Pani dyrektor, Pan Wojtek - sekretarz. Bardzo ucieszył nas list od misjonarza, który donosi, że afrykańskie dzieci modlą się za nas. To niezwykłe uczucie. Do tej pory jakoś tak czuliśmy, że to my im pomagamy, także przez naszą modlitwę różańcową i zrobiło nam się ogromnie miło, że stamtąd też płynie modlitwa za nas. Dziękujemy! Pozdrawiamy wszystkich zaangażowanych w tę piękną "wymianę darów"
Dzieci ze szkolnego koła "Caritas" w Łostówce z katechetką

ps. W załączeniu nasi III-klasowi kwestarze osiedlowi ze swoimi skarbonkami oraz nasza wystawa różańcowa-Konkurs na najpiękniejszy różaniec.« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..