nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 18.09.2007 15:33W przeliczeniu na euro odnowienie jednej klasy w wersji prostej, to 266 euro, a w wersji ze wstawieniem okien i wymianą drzwi, to 480 euro. Jedna ławka szkolna, kosztuje 20 dolarów, czyli ok. 52 złote


Szkoły i parafie, które pomogły w remoncie szkoły w Rwandzie


1. Poproście Waszego Księdza, żeby w widocznym miejscu w kościele przez cały październik było ustawione szklane, przezroczyste naczynie. Najlepiej wąskie i wysokie.

2. Przychodząc na różaniec, przynoście ze sobą pieniążek, który wrzucicie do naczynia albo przed albo po różańcu, zależy jak Wasz Ksiądz powie.
Modlić się będziecie za grzeszników, a pieniądze będziecie zbierać na remont szkoły.

3. Możecie wrzucać po jednym groszu – tyle na pewno każdy ma – ale oczywiście dozwolone są też dwa grosze, pięć, dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt. No i złotówki.

4. Poproście Księdza, by raz na tydzień przeliczył zebrane grosze i dajcie znać, jak akcja przebiega w Waszej parafii. Piszcie na adres: maly@goscniedzielny.pl.
Wszystkie dane będą na naszej stronie internetowej

5. Całkowity remont klasy (ze wstawieniem okien i drzwi) to niecałe 2 tysiące zł. Jesteśmy przekonani, że wyremontujecie nie tylko klasę, ale całą szkołę i wystarczy jeszcze na… globus.

6. Zebrane pieniądze wysyłajcie na konto misyjne Księży Marianów:
Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich
01-691 Warszawa, ul. Gdańska 6A
PKO-SA VII Oddz./Warszawa
53 1240 1109 1111 0000 0515 2270
z dopiskiem: "Rwanda (N)"


7. W lutowym albo w marcowym numerze „Małego Gościa” pokażemy, wyremontowaną szkołę w Rwandzie.


Rozmowę pt Możecie wyremontowąć szkołę, z ojcem Ryszardem Kusym, marianinem, misjonarzem pracującym w Rwandzie przeczytacie w październikowym "Małym Gościu":.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..