nasze media Mały Gość 04/2024

Gabi Szulik

|

MGN 02/2008

dodane 14.01.2008 10:50

Idą

Słonie, pandy, gęsi i niedźwiedzie polarne – wszyscy idą. Aaa, pingwiny oczywiście też idą. I to chyba wszystkie ruszyły w drogę – jak widać na okładce. Ale co najważniejsze, IDĄ FERIE.

Słyszycie? Z różnych stron idą ferie do Polski. Do Gdańska, Katowic, Lublina i na Mazury już przyszły. Teraz nacierają na Kraków, Kielce i Poznań. Najpóźniej zawitają do Opola, Warszawy, Łodzi i Szczecina. Ale nie martwcie się, wszyscy się doczekają. (...)

W tym roku do jednych ferie przyjdą w samym środku karnawału. Do innych dotrą już w Wielkim Poście. A tak przy okazji, nie wiem czy wiecie, że tegoroczny karnawał jest najkrótszy z możliwych. Ostatni tak krótki karnawał był na początku XX wieku. A następnego... – niektórzy już chyba nie doczekają na ziemi.

Idą   Idą słonie ... jak ferie fot. EAST NEWS / MANFRED DELPHO Ale to nie szkodzi, bo w niebie będzie o wiele lepsza zabawa. Nie wierzycie? Ja tego nie wymyśliłam. Wiem to od świętego Augustyna, który powiedział, że koniecznie trzeba nauczyć się tańczyć, bo aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z nami z robić.

Ale z tymi tańcami to trzeba trochę uważać. Możecie poczytać o tym w tym numerze „Małego Gościa”.

Pozdrawia Was
Gabi Szulik,
która ferie lubi chyba jednak bardziej od tańca

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..