nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Weronika Gurdek

|

MGN 01/2009

dodane 12.12.2008 11:39

Nie śpiewały – darły sie wniebogłosy

Pierwsi członkowie „Arki Noego” o zespole i o sobie

Kasia Malejonek ma już dziś własny zespół   Kasia Malejonek ma już dziś własny zespół
JAKUB SZYMCZUK/Zdjęcie w kółku - Archiwum zespołu
KASIA MALEJONEK
uczennica III klasy liceum, w tym roku zdaje maturę – Mój tata poprosił mnie, żebym zaśpiewała w „Arce Noego”. Razem ze mną do zespołu trafiła moja siostra, Ola. Bartek, nasz brat, był jeszcze wtedy malutki, nie śpiewał, ale pojawił się już na planie pierwszego teledysku. Nic nie musiał robić, tylko kręcił się tam i bawił... „Arka” była dla mnie wielką przygodą i okazją do nawiązania przyjaźni, które trwają do dziś.

Pamiętam, że wujek Lica wciąż żartował... Przy nagrywaniu wiele rzeczy powtarzaliśmy. Czasem było to męczące, ale nikt się tym za bardzo nie przejmował. Na koncertach można było tańczyć, jak się chciało. Jak już za bardzo rozbawiliśmy się, albo zaczęliśmy rozmawiać między piosenkami, to wujek nas czasem upominał. Dziś, kiedy mam swój zespół i czasem gram koncerty, inaczej to widzę. Zastanawiam się, co może wyjść, a co nie. Wtedy było mi to obojętne.

Najbardziej w „Arce” lubiłam... czas wolny! Po koncercie wujek zabierał nas na przykład na lody. Przed koncertami wymyślaliśmy różne zabawy. Nie myśleliśmy wcale, że za chwilę trzeba będzie wyjść na scenę. Bardzo się przywiązaliśmy do siebie, choć bywało, że się kłóciliśmy. Wujek dbał też o naszego ducha. Zawsze starał się z nami robić laudesy, czyli taką modlitwę poranną. Mieliśmy też Eucharystię.

Na jednej z tras koncertowych był z nami nawet ksiądz. Dziś widzę, że piosenki „Arki” nie są tylko dla dzieci. Kiedyś po wydaniu płyty „Hip, Hip, Hurra, Alleluja!”, podszedł do mnie człowiek i ze łzami w oczach dziękował. Dla mnie to był szok! Przecież „Arka” to zespół dla dzieci... – tak myślałam, ale potem uświadomiłam sobie, że to jest właśnie zadanie „Arki”, by trafiać do wszystkich. I to chyba było dla mnie najcenniejsze w tym zespole.

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione